Prikaz jedne poruke
Stara 6.9.2013, 13:54   #9
MAXS
Član
 
Član od: 21.9.2011.
Poruke: 135
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: AMD vs Intel,AMD vs Nvidia

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
E ovde ima par neistina. Prvo Core I5 4570 radi na 3.4 GHz, a turbo boost tera frekvencije do 3.8GHz kada se koriste manje od 4 jezgra i TDP to dozvoli. Core I5 generacija 2000, 3000 i 4000 serija, svi su odlicni u igrama, a razlike su tolke da se i ne osete u igranju. Drugo 8GB rama trenutno apsolutno je bespotrebno za igre, je su 99% njih 32bitne, sto znaci da ne mogu da adresiraju vise od priblizno 3.25GB rama, tako da je 4GB dovoljno, a vise od toga je za buducnost. Velika kolicina rama je preporucljiva ljudima koji koriste intenzivan mulititasking ili programe koje su 64bitni.
Moja greska, ali svejedno mu je overklok nepotreban sa ovim procesorom. 8GB rama je itekako potrebno, 32-bitni sistem slobodno moze da zaboravi i da instalira ponokrvni x64 i onda nema zime. Ako ce da igra igre i koristi racunar za multitasking kao sto je naveo, 8gb je prava mera za danasnje potrebe.

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Zasto stavljate tako jake ploce, nije covek reko da ce da overklokuje.. super bi mu legla i B85 ploca ako mu je budzet tesan.. a ima prilicno bogatih ploca sa tim jeftinim chipsetom, mislim sto se tice periferija i ulaza i slotova..
Ako si mislio na mene, mozes ti da uzmes i plocu za 60 eura, ali onda dobijes VIA zvucnu karticu, pa gledaj sta ces.
MAXS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke