Prikaz jedne poruke
Stara 26.7.2011, 14:58   #19
kom@
Član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 194
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kom@
Određen forumom Re: gde sam se $ajeb'o?

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Evo šta sam ja uradio kad sam kupovao svoju konfiguraciju: u sklopu je stajala memorija 4GB 1600mhz. Ja sam reko, neću tu memoriju, dajte neku sporiju, da ne bi kuburili sa nabavkama, dajte 1333mhz i vratite mi 20 eura. Tako je i bilo i što bi davao 20 eura više kad su poboljšanja po pitanju brzine zanemarljiva? Pritom ti drug nije overkloker, ali i sa 1333 memorijom može fino da se klokuje. Kad mu je već toliko znači za budžet svaki cent, zašto taj tvoj drug ne bi stavio dvadesetak eura u džep.
E, da, prije bi uložio u grafičku, bar 5570 koji je solidna kartica, može da potjera sve aplikacije. Iako to ne koristi, valjalo bi mu da ima na duže staze.
To se sve slažem, ja sam i hteo 1x 4gb, ali ga prodavac nagovorio za dualchanel. Uzeću mu onda ipak 2x2gb na 1333mhz.
Za 5570 bi se složio ali takve ima samo sa ddr3 i skuplja je nešto. Prvobitno sam stavio 6570 ali ista priča.
Nije on tražio od mene da bude sve što jeftinije, čak obratno, ali znam kako stoji finansijski i da će deo para pozajmiti pa sam ja gledao da kupovina bude što racionalnija, koliko sam mogao.
Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ako će tako koristiti komp, a želi da potroši što manje, onda, imho, slobodno može da izbaci 2GB RAM-a i da uzme neku jeftiniju grafičku kartu (ja bih čak uzeo u tom slučaju neku integrisanu).
Slažem se, ali naglašavao mi je da želi da ima računar sa kojim će biti miran godinama da ne mora ništa da dira/menja pa sam to uzimao u obzir a i kad je došlo do dilema oko nekih komponenti, gde sam ja hteo da mu uštedim, on je tražio one skuplje.
Citat:
Dusan Despotovic kaže: Pregled poruke
Ako mozes pazari maticnu ASUS M5A87 -7.700din
Deluje dobra ali je nema tamo gde pazari...
kom@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke