Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2017, 19:17   #111
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Preporuka distribucija za vaš kompjuter

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Како, шефе, Арч са Ликсде може да заузима 100мб мање рам меморије него Лубунту, кад Лубунту заузима око 100-120мб?

Мени Ликсде ради лепо, нисам приметио грешке са тим линијама и цртицама што неко рече. Мени је Ликсде боље окружење него Иксфце, доста мање меморије заузима, а Иксфце не нуди ништа више од Ликсде што би ми користило.

Иначе још не размишљам да мењам Лубунту 14.04 са 16.04.
Ja sam probavao x64 verzija Lubuntu-a i Archa. Kada sam Arch pokrenuo sa LXDE zauzece je bilo oko 200MB, a na Lubuntu oko 300MB. Kao sto neko rece, zauzece RAM-a zavisi i od kolicine RAM-a koju imas. (mada ne toliko koliko na Windowsu)

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Količina zauzetog RAM-a zavisi od toga koliko sam sistem ima. Tako da će Lubuntu na kompjuteru sa recimo 4GB RAM-a zauzimati mnogo više nego na onom sa 1 GB. Kernel tako funkcioniše da uvek gleda da što više procesa smesti u RAM da bi sistem bio responzivniji.
Ovo vazi za Windows, ali ne i za Linux. Na Windows-u 7 dok sam imao 4GB RAM-a zauzece sa programima je bilo 1.2GB, kada sam stavio 8GB bilo je negde oko 1.7GB, a sa 16GB mi je zauzimao oko 2.3-2.5GB (sa upaljenim Chrome-om isao je i preko 3GB.

Na Linuxu ima isto toga, ali je slabo izrazeno. Ja sam Arch + LXDE instalirao na 1GB RAM-a i zauzece je bilo 200MB, a isti sam instalirao na 3GB RAM-a i zauzece je takodje bilo oko 200MB. Takodje sam jedno vreme korisio Arch + LXDE na 16GB RAM-a i nije bilo nek razlike, mozda je na prvom staru zauzimao oko 210MB RAM-a, sto je u sustini mala razlika.

Meni Arch + KDE kada upalim racunar sa skajpom trosi oko 700MB RAM-a, a nakon duzeg vremena rada doce do 1GB. Sa upaljenim Chrome-om dodje do nekih 1.5-1.7GB. Konfiguracija je iz profila.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke