Prikaz jedne poruke
Stara 21.11.2012, 18:06   #116
Broker
Novi član

Član od: 14.11.2012.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 49 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Broker
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Prvi kontakt je bio nedavno, tačnije 2008. malo pre izlaska Ubuntua 8.10.
Vozio sam Ubuntu do verzije 10.04, znači 9.10 sam izgurao godinu i po dok mu je trajala podrška (zadnju Ubuntu da je valjao po mom mišljenju) te potom prelazim prvo na Debian a onda nalazim ono što sam sve vreme tražio, a to je Slekver.

Imam i sada nekoliko GNU/Linuks distribucij ali najviše, 95% vremena, provodim na Slekveru. Na laptopu gde imam Slekver 14 ili na dekstopu gde imam Slekver 13.37.

Pored Slekvera kao primarni OS tj. GNU/Linuks distribuciju, veliko poštovanje, ili kako bi to mlađi rekli, respekt, imam prema čuvenom i stamenom Debianu.

Sve čuvenije distribucije sam probao osim Gentoo-a, ali polako, ima i za njega vremena.
Uvek imam instalirano više (7-8) GNU/Linuks distribucija na 5 računara (u dual i triple boot-u), te se slobodno može reći da sam "GNU/Linuks sistemski megaloman".

Nisam neki poznavalac GNU/Linuksa ali ga neizmerno volim, ne zato što ima manje virusa, ne zato što je besplatan, ne zato što je KISS... već zato što mi u potpunosti odgovara GNU/Linuks filozofija Otvorenog Koda, načina rada i stvaranja softvera u GNU/Linuks zajenicama, takođe i sam nastanak GNU/Linuksa je nesvakidašnja priča.
Broker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke