Prikaz jedne poruke
Stara 20.12.2010, 19:40   #50
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Iskreno, glavna odluka da predjem na linux je pala zbog toga sto mi winxp na netbooku malo malo pa pravi probleme.Posto je mnogo lakse instalirani linux nego win sa flesa, odlucio sam da se malo okusam u vodama open source softvera..Na kraju krajeva malo sam omatorio, manje se i igram nego pre, a vise sam okrenut ka multimediji i netu(sto bi trebalo da mi je glavni razlog za instalaciju linuxa, jel da)
Naravno, zbog privikavanja uradio sam dual boot. Izbor je pao na poslednju verziju ubuntua, po preporkama mnogih, najboljem za pocetnike. Instalacija OS i ostalo je lako da lakse ne moze biti...iako je netbook apsolutni noname(u SRB se ne prodaju) nikakvih problema sa drajverima nije bilo.Sve radi super,bas kako treba.
Subjektivno, pod ubuntuom, na srednjem nivou detalja, (standardna konfa za vecinu netbookova), radi barem za 10% brze. Narucito se primeti poboljsanje pri otvaranju internet stranica.
E sad, ono sto mi se nije dopalo,generalno, jeste multimedijalna podrska.Sad ce se neko pitati zbog cega kad postoje odlicni amarkok, smplayer, kaffeine,rythmbox itd...
Iskren da budem nikad nisam bio ljubitelj tih "itunesolikih" programa.Na winu sam davno prestao da koristim winamp, koristim aimp od kad se pojavio i prezadovoljan sam.Postoji li nesto slicno tome pod linuxom?Bez da se pokrece preko wine-a? Osim toga, amarok i kaffeine kod mene nece da rade kako treba.Nisam jos provalio zasto.Rhytmbox radi normalno(takodje mi se ne svidja bas nesto) kao i smplayer.
Osim toga, primetio sam da je kod vecine tih programa interfejs, da ne kazem "sucelje" prilicno siromasan.Ok, slazem se da je masina mnogo bitnija od haube iznad...ali sta da radim ja sam jos uvek prilicno razmazeni windowsas

Eto, neka moja "najprvlja" iskustva. U svakom slucaju, linux mi se svidja i naravno da cu da ostanem pri njemu.

Poslednja ispravka: supressor (20.12.2010 u 19:51)
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke