Prikaz jedne poruke
Stara 3.7.2018, 12:22   #21
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Posle šest meseci korišćenja HyperX Alloy Elite nisam nešto zadovoljan kvalitetom, posebno za cenu od 150€. Plastika na dugmićima je slaba, dosta koristim levi ctrl zbog copy/paste, a kako je taster na uglu tastature često ga ne pogodim u centar nego u donji levi ćošak. E sad kako je sam taster malo veći a switch je na sredini, kad ga tako pogodim u ćošak povećava se pritisak na plastičnu vođicu koja naleže na switch i nakon nekih 4-5 meseci ta vođica je pukla. Nije frka, imam rezervne kapice sa neke starije tastature, ali opet za tu cenu mogla je i malo robusnija plastika. Na kraju sam vođicu zalepio super lepkom i zamenio mesta crtl tasterima, pa je ovaj oštećeni otišao na desnu stranu koju malo koristim.

Takođe mali chatter je bio prisutan od samog početka, možda desetak puta dnevno, što opet ne bi trebalo da se dešava kod nove tastature, ali sam to softverski rešio pa me je iskreno mrzelo da reklamiram.

Inače što se tiče ugođaja u toku rada, tastatura je za desetku.

@Relja

Znaš kako, nije tastatura grafička kartica ili procesor da je propustiš kroz niz testova i na kraju da brojke kažu da li valja ili ne. Testovi se više oslanjaju na neki subjektivni ugođaj, što je opet ograničeno vremenom druženja sa predmetom testa.

EDIT: Što se Natec-a tiče, o kvalitetu izrade sve najgore, bar iz mog iskustva. 2 wireless joypada, kod oba se posle nekih godinu dana leva pečurkica volšebno pomerila ukoso, pa umesto da daje signal dole/levo kad povučem u tom smeru idu samo na dole. Problem sam rešio tako što sam malo isturpijao otvor na kućištu joypada, pa sad pečurkica može opet da ide do kraja hoda i hvata signal za dole/levo. Da ne pominjem RT i LT dugmiće koji su neverovatno škripali na novim uređajima dok nisam stavio kap ulja.


Poslednja ispravka: DeCoy (3.7.2018 u 13:16)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke