Prikaz jedne poruke
Stara 29.6.2009, 21:07   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Smile Re: Kako Napraviti Igru/Igricu! (iz perspektive programera...)

Citat:
Patrick kaže: Pregled poruke
...da li ce i Delphi DOBRO "zavrsiti posao" oko ovih manjih projekata koje ste naveli (arkanoid i drugo)? Znaci ako nadjem ljude koji ce da mi odrade zvuk i grafiku, da li ce biti sve jedno da radim u C++ ili Dephi-ju (ili makar priblizno isto)? Znam da bez C++ nema 'leba, ali s njim cu da se pozabavim kasnije (na fax-u)... Ipak mislim da ucenje dva programska jezika istovremeno nikako nije dobra ideja...
Ne bih rekao da delphi moze da posluzi za game dev Mada mozda i moze... znam donekle delphi... Preporucujem da se bacis na C/C++ jer sam skontao da je to daleko bolja solucija od bilo cega, evo i ja ga sad ucim iako poznajem Delphi, VB i slicne alate...
--------------------------------------------------------------------------
A evo npr. redosled pravljenja igara...

-Prvo neka tekstualna igra. Npr. program generise radnom broj od 1 do 10 i trazi od korisnika da pogadja koji je broj u pitanju. Sve to u tekstualnom (MS-DOS=konzola=tekstualno) okruzenju.

-Zatim nesto tipa Pong, nista preterano tesko ali ni lako.

-Zatim nesto tipa PacMan. Ovo je tesko u zavosnosti od toga u kom se jeziku/RAD-u radi... npr (mnogi mi ne veruju ali boli me !@#$$%@#%) u popishanom Game Makeru se osnova PacMana (tzv. engine) pravi za nekih pola sata-sat dok je za izradu istog u C++ potrebno mnogo vise logike, razmisljanja i znanja (zato preporucujem C++ ili sl. a ne RAD alate tipa GM).

-Eh, onda bi usledio neki platformer, a posle njega i neki top-down shooter, bar po mom mishljenju.

-Na kraju Tetris. Tetris je izuzetno tezak za pravljenje, to vam kazem iz iskustva (i mojeg i drugih) jer nisam uspeo da je napravim.

-Ukoliko napravite freakin' tetris, mozete da se bacite na neke druge stvari u igrama, kao sto je engine za fiziku, za particles, i sl.

==>
Logican korak dalje je 3D, ali vas je izbor kakvu cete igru u 3D praviti.


EDIT: Let this thread be sticky!!!
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke