Prikaz jedne poruke
Stara 5.5.2007, 13:01   #131
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Advanced effects:
Contrast ne moram da objašnjavam puno. To vam je da boja svetla dobije na kontrastu i u principu to palim samo na glavnom svetlu i pojačavam ga na jedno 30-40%. Soften diffuse edge vam je nešto kao suprotno od kontrasta i nije loše da se koristi za fill omnije. Uglavnom, probajte, uradite par test rendera i vidite o čemu se radi.
E sad, dosta su vam bitni ovi čekirani slotovi difuse i specular. Često je poželjno da isključujete specular sa nekih omnija, kako bi specular na materijalu bio samo pod uticajem glavnog svetla. Ili recimo isključite na nekom svetlu samo difuse, što znači da neće osvetljavati difuse slot na materijalu, a ostavite mu samo specular i pomerite svetlo da vam specular bude tačno gde treba.
Ambient nisam koristio skoro nikada, već ako mi treba podesim ga u enviorontment da utiče podjednako na sve omnije. Pretpostavljam da se njegovim korišćenjem takođe mogu dobiti zanimljivi rezultati.

E sad ide glavna fora.

Projector map:
Tu ubacujete sliku koje će svetlo da prikaže na objektima i može se iskoristiti za vrlo cool efekte.

Evo sad sam uradio scenu od nule.


Dodao sam u projector map ovu sliku


I dobio ovo


Zar nije mnogo cool efekat?

Eto, ne mora da se modeluje drvo pozadi, već samo stavite crno belu sliku u projector map i dobijete efekat senke od drveta preko scene
Možete tu bitmapu i da prevučete u materijal editor, izaberete instance i onda je dodatno podebljavate (dodajete blur, scalujete, tileujete, podesite kontrast i td.)
Hvala ti projectore što postojiš!
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
3dM@niak (5.5.2007), DarkNemos (7.5.2007), Highlander (5.5.2007), Mrka Kapa (12.5.2007), najzlijiji (31.5.2007), oluja (5.5.2007), PCmaster (10.10.2007), uros@3D (5.5.2007)