Prikaz jedne poruke
Stara 22.11.2011, 12:24   #2
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Prodaja modela

Ja sam pokusao jos pre jedno 4 godine na turbo-squid-u, okacio sam par modela ukljucujuci Samsung monitor, Nissan 350z, Fantasy sword itd. Od svega toga prodao sam samo monitor i to za 2$ i kad se odbiju porezi dobijes 1$.

Ne znam kako je sad na squid-u ali pre je bilo da ti ne salju novac dok ne nakupis neku odredjenu sumu, recimo 10$ ili slicno. A porez za Srbiju je tad bio nekih 30%. Pritom sam morao postom da saljem za Ameriku neki dokument u vezi racuna ali tad sam bio maloletan a i verovatno se ta procedura promenila sad.

Ne znam sta ocekujes ali odmah da ti kazem da ne ocekujes puno.

Prodaja modela je pipav posao, to sto ti izmodelujes (napr) neki vrh auto sa vrh enterijerom i detaljima ne znaci da ce se instant prodati. Razmisli sta je trenutno aktuelno, sta ljudi reklamiraju dosta, koji se sport trenutno najvise promovise itd.

Napr. ako je izasao iPhone4s vise ti se isplati da izmodelujes njega nego neki tamo sportski auto jer je sigurno veca potraznja za ovim prvim. Sto se tice automobila, isto je najbolje da pratis nove modele koji izlaze i da ih izmodelujes pre svih. Ne isplati se uzimati neki popularan auto od pre par godina i ubiti se od modelovanja i onda odes na turbo squid i tamo nadjes 20 takvih modela gde je svaki 5 puta bolji i detaljniji od tvog. Low poly modeli za igrice su takodje trazeni.

Postoje ljudi koji zive od prodaje modela, ali oni tacno znaju sta rade a i kad rade, rade do savrsenstva. Baci pogled samo na one modele celih delova grada od 500-600$.

Ja sam zaboravio podatke mog TS akaunta jer ga bas dugo nisam obilazio mada ne verujem da se ista promenilo na racunu.

Ti svakako pokusaj, ovo sto sam napisao je iz mog nekog licnog iskustva i opazanja.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke