Prikaz jedne poruke
Stara 5.3.2012, 0:02   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom QtWeb Internet Browser

Skinuo sam maločas ovog mališana na laptop jer sam pročitao da je dovoljno lightweight za starije mašine i mogu vam reći da se nakon malo testiranja za sada ne kajem što sam ga instalirao.

Browser je lagan, relativno brz (sve dok nemam više od 2 taba otvorena radi lepo na ovom kršu sa 850MHz i 128MB RAM).

Nema nikakvih naprednih opcija ili add-on arhitekturu, ali ima ugrađen AdBlock i podržava gašenje disk keša i slične sitnice. Osnovne opcije su naravno tu. Ima par ugrađenih skinova, private browsing, FTP browsing je podržan itd. Sve stranice mi je do sada izrenderovao bez grešaka i problema, čak mi i FB i GMail rade odlično na ovom kršu iako su u Mozilli i Operi praktično neupotrebljivi jer pomenuti browseri začas "pojedu" RAM, a Javascript uguši mašinu, dok ovaj mališa radi sasvim pristojno i nije resource hog.

Odličan izbor za one kojima treba browser za slabije mašine (ili pak i za malo brže) koji će da radi ono čemu je i namenjen: surf, download i tome slično.

Radi na Windowsu, MacOSX, Linuxu i Unixu.

Ah, da, portabilan je (jedan .exe fajl od 7MB, kod mene na mašini) i ne trebaju mu nikakve dodatne bibiloteke osim default Microsoftovih DLL-ova da bi radio. Ima ugrađen compatibility mod radi kompatibilnosti sa mainstream browserima.

Sve ostale mogucnosti i kompletna "specifikacija" kao i download:
http://www.qtweb.net/

Poslednja ispravka: doctor (5.3.2012 u 0:14)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
JohnnyNT (5.3.2012)