Prikaz jedne poruke
Stara 9.3.2013, 22:38   #1
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Android aplikacija

E ovako, danas mi je sinula ideja da bih mogao da napravim jednostavnu android aplikaciju za jedan tim koji pravi zurke. Moja zamisao je da aplikacija ima splash screen tj sliku koja ce se prikazati prilikom paljenja aplikacije na par sekundi i par dugmadi:

Dogadjaji
Sajt
Info
Izadji

Znaci neka 4 dugmica. U ekranu Info bi se nalazio tekst, Izadji gasi aplikaciju,Sajt direktno vodi ka internet prezentaciji tima, Dogadjaji bi trebao da se poveze na internet i da proveri nadolazece dogadjaje. Dakle, Dogadjaji proverava dogadjaje koji ce se odrzati u buducnosti i pruza informacije o njima (vreme,mesto,DJ,fb link ka eventu,cena karata,tema zurke itd).Da napomenem da je moguce posetiti sve stranice i videti postove bez logovanja na fejs, tako da logovanje nece biti potrebno, ako je izvodljivo tako bez logovanja pristupiti sadrzaju.Jos jedna ideja, manje bitna ali ako je jednostavno da se uradi ubacicu, da program sam popunjava informacije u ekranu Dogadjaji, naci ja napravim template tipa: Ikonica dogadjaja, Ime: Vreme: Mesto: Cena karte: Tema: DJ: Ogranizator: FB Event link: a aplikacija sama popuni. Da li je to izvodljivo?

U programiranju sam totalni pocetnik, ali ipak mislim da ovo nije neki veliki zalogaj (bar sam ambiciozan ), i planiram da ga radim cisto iz neke zabave i dosade. Pravio bih je za android (npr od 1.6 pa na vise,sve do 4.1.2), pa ako mozete da predlozite programe,tutoriale,programski jezik i sta sve vec treba da se nekako ubacim u to. I zanima me jos nesto, da li bih nekako mogao da napravim dizajn aplikacije u fotosopu pa da ga ubacim u neki program i odradim ostatak (cini mi se da je moguce u flashu,ali on mi ne odgovara jer korisnik mora imati instaliran Adobe AIR)?Ispod je samo grubi prikaz kako sam zamislio da izgleda prozor Dogadjaji.

Hvala puno

Edit: Probacu u flashu, sad me zanima da li je moguce nekako povezati sa eventom tj da se veze na internet i facebook, i da li je moguce da u aplikaciju upakujem i adobe air da korisnik ne mora da ga instalira posebno vec sve odjednom?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	5.jpg
Viđeno:	118 puta
Veličina:	32,2 KB
ID:	45718  

Poslednja ispravka: markos807 (11.3.2013 u 13:21)
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke