tema: Windows 8
Prikaz jedne poruke
Stara 18.8.2009, 15:09   #19
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Vidim ja da će ovo biti najduža tema o nekom OS ovde, ima da se protegne bar do 2012te kad se pojavi pa i nekoliko godina dalje .

@ NIx Car:

Iskreno, da sam na mestu MSa, ja bi iskoristio ovu popularnost Win7 i izdao ga samo u 64 bitnoj verziji. Koliko sam video, malo ljudi se žali na kompatabilnost sa 32bitnim programima, niko ne kuka da mu je sistem spor ili da su programi sporiji, meni bi bilo lakše kod održavanja, lakaše proizvođačima, mnogi programi koji se danas rade u dve verzije bi ostali na jednoj i verovatno bi bili bolje odrađeni, mnogi koji su danas u 32 bita bi dosta brzo bili prebačeni na 64 bita, korisnici nebi imali problema oko stavljenja memorije preko 4 Gb i nebi postavljali glupa pitanja tipa " a što meni sistem ne vidi sva 4 GB?" ..... Jednostavno, pitanje je šta je problem u upotrebi 64 bitnih OS kad su danas skoro svi procesori ( ili velika većina) u kompjuterima korisnika 64bitne verzije? Ovime se iskorišćavaju do kraja. I dali stvarno veruješ da bi neki 32bitni procesor mogao da pokrene pomenuti Win8? Do 2012te pitanje je dali će iko imati 32bitni procesor da pokaže i kao raritet ljudima, s obzirom kako napreduje tehnika. Mnogo razloga za takav otez, vrlo, vrlo malo protiv.
vasiljevic je offline