Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2011, 22:50   #1
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Ruter ne daje signal?!

Ljudi, izludeh ceo dan. Koristim bezzicni internet. Od provajdera sam kupio 2 rutera koji su mi potrebni da razvucem internet bezzicno po kuci. Oba imaju oznaku TP Link wr543g, s tim sto jedan ima ulaz da se prisrafi kabal sa antene, a drugi umesto tog ulaza ima antenu da baca signal. Sve to bi trebalo da izleda ovako. Kabal sa antene dolazi u jedan ruter, taj ruter povezujem na drugi utp kablom, a onda taj baca bezzicno po kuci. Njakao sam se vazda i uspeo da namestim prvi ruter. Izabrao sam mod CLIENT, tip konekcije PPOE, upisao sifru i ussername i on je proradio. Kada povezem UTP kablom sa njega u komp, imam internet. Problem je u drugom ruteru koji treba da daje bezzicno. Mucio sam se, nisam mogao da dobijem izlaz na internet sa njega ni kablom ni bezzicno, i na kraju dodjoh do sledece situacije. Kada iz rutera 1 povezem UTP kabal u ruter 2, iz lana u lan i ponovo iz rutera 2 iz lana u komp, tada imam internet. Ne pomaze opcije da iz rutera 1 povezem u WAN port rutera 2, nemam izalaz na internet. Dok sam tako pokusavao svasta, odjednom ruter 2 izgubi bezzicni signal, znaci uopste ne odasilja bezzicno. Probao sam resetovanjem, ubacivanjem novog firmwera, ali ne vredi, on ne daje signal. Kablom radi, ali bezzicno ne baca. E sad, ako je neko uopste stigao dovde da procita sve ovo i razumeo problem, mene zanima sledece>

1. Kako da osposobim ruter da ponovo daje bezzicni signal?
2. Da li gresim u portovima u povezivanju kablova?
3. Da li mozda za ruter 2 treba izabrati neku drugu opciju, static ili dyinamic ip, a ne da i u njemu ukucavam pass i ussername?

Hvala svima unapred.
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke