tema: Koji quad?
Prikaz jedne poruke
Stara 11.6.2009, 21:36   #25
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
i7 940 ide do 3.06Ghz. Za jedan mnozilac gore, tj 133mhz vise na defu. Jedino ovaj novi 975XE treba da daje dva mnozioca vise, ali on je ionako otkljucan... Mislim da je uzimanje takvog procesora za igranje budalastina, pogotovu ako se ne klokuje. Phenom 955BE je samo malo sporiji u igrama, a razlika u ceni moze da se preusmeri na neku bolesnu grafiku, i onda je brzi. Za ozbiljan video editing, 3D rendering i slicno Core i7 je zakon, ali ako nisi pro, nema potrebe davati tolike pare za njega. Pogotovu taj 940 model. Od i7 modela, za igre se jedino isplati 920 + kuler, i klokvanje na 3.2Ghz, i tu je onda doobro brzi od Phenoma 955BE. Ali je opet dooobro i skuplji, a i phenom moze da se klokne dosta.
Koliko sam ja upoznat, a i videh po nekim forumima takve reportove, Turbo Boost ne mora da daje striktno +1 mnozhilac, vec je direktno povezan sa internom diodom u procesoru (zbog koje, btw, imamo u stepen tachno stanje temperature procesora kod i7 generacije, nisam siguran dodushe da li je u svim programima), pa ako su termalno stanje i TDP i dalje dobri prilikom povecavanja mnozhioca, dobije josh +1,kao recimo ovde. Ali dobro, sve je to nebitno, slazhem se da je i7 920 jedini isplativ od njih.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Milolos (13.6.2009)