tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 8.9.2020, 22:04   #102
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa znaš kako, tvoja plata je velika, ali ako pola posla provodiš čekajući da izrenda jer je šefu žao da da 500e za alat kojim radiš pa da ima duplo veću produktivnost to je onda gubljenje novca i vremena radnika koje je skupo..
Lepo je rekao jedan moj drug još pre možda i 10 god, ne voliš da čekaš...
Ili kao jedan kolega sa foruma što ima laptop sa xp, ode da skuva kaficu dok se upali..
Znaš kako, mi Srbi nekako uvek živimo u zabludi da je računar ono što nas koči. Mislimo da će nam brži računar doneti veću produktivnost, neki čak misle da može da radi umesto njih . Ali na kraju dana, kreativnost se plaća i radni sat kreativne osobe, a ne radni sat računara. I uvek se na rednerovanje i eksporte potroši najmanje vremena, to uvek možeš da ostaviš preko noći. Evo na primer, montirali smo video koji je sniman od 21. aprila do pretprošlog petka više od nedelju dana na smenu. Za eksport u 4k 24fps je trebalo 45 minuta. Ne kažem da treba ulagati u opremu, ali za sada po meni još uvek softver kaska za hardverom. Evo ja se spremam za svoj novi komp, otvorio sam temu na forumu, a kolega će uzeti isti takav. A inače radim na Đavoljem Kanjonu još uvek, starom više od pet godina, i do skoro me nije kočio, a verovatno i teško da bi kočio da nisam ušao u 3d vode...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke