Prikaz jedne poruke
Stara 30.4.2017, 15:30   #4435
stefan8661
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Poruke: 23
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Kakva su vasa misljenja o Lenovo K5 ili Doogee F5 prvi je oko 19-20k u zvanicnoj prodaji drugi 21-22 u zvanicnoj.

A na kp je jeftinije za F5 . Koji bi trebalo da je hardverski cpu/gpu isplativiji.

Malo me smara dok cekam da se dobiju nove zalihe Xiaomi Note 3 Pro 2/16 na proverenim mestima samo sam se za taj xiaomi model zalepio trulo mi da uzimam 3s kad je razlika cenovna minorna.

Pa gledam onako jos neke telefone tu do 22k d al da nisu sa Nano Sim a da bar mogu da se porede sa 3s po zaokruzenosti tj da su jaki predstavnici cenovnog ranga.(Xperia E4 je zasad primarni kod mene pa bi prelazak na bilo koji od navedenih bio solidan)

Ubber Kineze bez dana garancije il papira sa Kp i ne racunam. Huawei Honor 7 lite bi mislim bio najpriblizniji pandan Note 3 pro al eto koristi sugavi nano sim koji odbijam koristim ( i micro sim mi je nekako varljiv al ovo jok)

Lenovo mi se dopada na prvi pogled. sto se svi slazu za predobar audio kvalitet/izlaza. dolby atmos. dupli zvucnici(jako cenim ovo posto nije uobicajeno ) kao i izrada i zbog garancije/prodajnoj pakovanja.

Solidno mi deluje potkovan i sa ostatkom hardware-a u svojoj kategoriji al nzm na papiru mi Doogee se cini blizi Xiaomi Redmi 3s nego Lenovo , kad bi neko izneo licni utisak ako je imao doticni bilo bi super.

Doogee mi je interesantan bio i pre no sto sam xiaomi modele oznacio ko prvi pik. Zbog 3gb rama, poprilicno cistog sistema i sasvim solidne kamere/ekrana kolko sam sam video a i izgled mi je cool.

Moguce je koristiti onaj poklon kupon od 3000 uz njega u W*N *W*n pa dokupiti npr sd od 32gb .

Ono sto mi se ne dopada je sto mislim da ne postoji servis za Doogee u Bg pa mozda ni u srbiji ? delovi joks , dodatna oprema zasebna isto joks, sve vezano za support vidim samo u hrvatskoj.

Za xiaomi i lenovo bar ima ljudi koji mogu rade zamene sa te strane dok je ovaj u odron brend kategoriji po delu ljudi.
Koristim Lenovo Vibe Shot već par meseci, odličan telefon, ali uz malo muke oko flešovanja i nameštanja. U suštini ništa strašno. Imao je bug sa Viber-om i Skype-om (zadnjom verzijom) gde se palio gornji mikrofon umesto donjeg prilikom razgovora plus je jako utisan. To je bio bug koji se da ispraviti u build.prop -u

Ostalo je sve odlično, kvalitetni su im telefoni generalno, kamere su dobre, i na slabijim modelima, nešto kao kod Samsung-a, npr Xiaomi ubacuje loše kamere u srednju klasu, samo MI serija nešto vredi što se tiče kamere.

Od Lenova očekuj:

Dobru bateriju

Dobru izradu

Solidnu kameru

Poneki bug sa softverom, zna da im se desi ali nešto sitno.

Update samo jedan veći, tipa sa androida 5 na 6 i to je to, pružaju podršku maximalno godinu dana.

Za slabije modele možda i ne izbace nijedan update, tipa za budžet modele.

Pogledaj obavezno komentare na gsmarena. Mada nisu relevantni skroz.

Moja preporuka je Xiaomi ovde kod nas na KP jer Mađari iz Vojvodine prodaju dosta povoljno, malo skuplje nego sa Alija a neki daju i garanciju godinu dana. Samo gledaj neki jači model ako ti je bitna kamera. Preporuka MI5.

Od ostalih kineza koji vrede: Zuk Z2, Nubia ZTE (mini ili normalan), Meizu MX serija (srednja ima lošije kamere) mada koriste mediatek SOC koji troši bateriju više nego snapdragon. Honor od Huawei-a, jeftiniji je a dosta pruža mada ja ne volim Huawei , LeEco(odlični telefoni sa dobrim kamerama i Snapdragon pločama) Coolpad, Oppo, Vivo (generalno koriste mediatek) .

Ovo ostalo je jeftino i privlače specifikacijama ali ja bih uzimao samo od ovih brendova koje sam ti naveo.

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
stefan8661 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke