Prikaz jedne poruke
Stara 14.4.2015, 2:10   #16
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Kupujem Prodajem

Citat:
R.L. kaže: Pregled poruke
Kratko pitanje - koje komponente konfiguracije ne bi trebalo kupovati iz Madjarske? Za procesor sam na vise mesta naleteo na preporuke, sta je sa ostalim? Mozda sam malo promasio temu (ovde su ipak iskustva, ali je nekako najprikladnije), a opet nisam imao iskustva sa kupovinom (a ni prodajom) na ovaj nacin, dok cene deluju primetno nize nego u radnjama po Beogradu.
Ne kupuju se one komponente gde nema garancije, ili se to kupuje svesno sa rizikom koji dolazi uz takvu kupovinu. U principu, na KP sam kupovao što za sebe što za druge sve i svašta kao što je Džoni rekao i do sada su nam sve pozitivna iskustva i jedno negativno koje se desilo drugaru.

Komponente spadaju pod rizik kupovine, pošto garancija ne važi kod nas što znači jurnjava sa onim od koga je kupljena. Tu dolazi do situacije šta ako ovaj naprasno odluči da batali taj posao ili jednostavno se ne javlja ili nešto deseto, tako da ostaje trošak kako bi se to servisiralo.

Sve u svemu, u nekim situacijama je "sigurnije" kupiti polovnu stvar sa garancijom ostvarivom kod nas nego novu sa Mađarskom garancijom.

Poslednja ispravka: Iris (15.4.2015 u 22:44) Razlog: sredjen quote
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke