Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2014, 12:24   #598
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Top 10 svih vremena

Eh... igram se aktivno od sredine devedesetih, iako sam u zadnje vreme malo utanjio sa novim, pogotovo PC naslovima...

Ne mogu da rangiram igre baš striktno po mestima, ali mogu da navedem desetak naslova. Svaka igra od navedenih je za mene na prvom mestu, na svoj način.


- Final Fantasy VIII (PSX) - prvi JRPG koji sam igrao u životu. Odlična i dugačka priča, dobar gameplay, dobra grafika za to vreme, neobični GF sistem. I naravno, najzaraznija opciona, sporedna stvar koju sam imao prilike da iskusim u bilo kojoj igri - Triple Triad karte. Za ovu igru me vezuju lepa sećanja i preporučio bih je svakom ko ima afinitete prema JRPG žanru.

- Shenmue (Dreamcast) - prva 3D open world igra ikada. Igra koja je stvorila i nazvala ono što danas znamo kao "quick time events". Prva igra koja je imala dinamičke smene dana i noći i non-playable likove koji su živeli svojim životom kroz dnevne rutine. Gomila opcionog sadržaja, neobaveznih detalja... Ovo je definitivno jedna od igara koje su ostavile najjači utisak na mene. Te 2000-te godine sam skupljao vilicu sa poda igrajući ovo i zaista je prava šteta što je serijal utihnuo zajedno sa Dreamcast konzolom.

- Heroes Of Might And Magic III (PC) - ovu poteznu strategiju mislim da ću moći iznova da igram dok sam živ. Odličan gameplay i izuzetna zaraznost. Kampanje na najvišim nivoima težine su pravi izazov.

- Caesar III (PC) - ovo je bila prva igra koju sam ikada igrao na računaru sa windows-om. Jako lepa i izazovna simulacija upravljanja gradom koja je istorijski smeštena u vreme Rimskog carstva. Čak i danas pruža izazov i zaraznost.

- Serijal Civilization (PC) - Od Civ 2 pa na ovamo sam igrao svaki deo serijala i svaka nova igra me iznova i iznova tera na ono čuveno "Wait... just one... more... turn..." Sid Meier je genije

- The Elder Scrolls III: Morrowind - Epska igra epske dužine. Svaki ljubitelj RPG žanra zna da je ovaj naslov bio prekretnica. Nebrojene, ali zaista nebrojene sate sam proveo putujući Vvardenfell-om, čitajući nebrojene knjige, odrađujući mnogobrojne quest-ove... Jedno zaista duboko i kompleksno iskustvo koje ostavlja dubok trag.

- The Last Of Us (PS3) - na temi vezanoj za ovu igru sam izneo neke svoje analize i impresije. Meni lično je ovaj naslov izazvao dosta jake emocije i mislim da su kreatori ovog remek dela podigli pripovedanje u igrama na jedan viši nivo. Ozbiljnost, naracija, gameplay i tehničke karakteristike ovog naslova retko koga mogu da ostave ravnodušnim.

- Silent Hill 2 (PS2/PS3 (HD remaster)) - Po nekom mom skromnom mišljenju, ovo je verovatno najbolji survival horror naslov ikada. Za razliku od mnogih akcionih kvazi-horor naslova kojima smo zatrpani, ova igra je pružala istinsku jezu, odličnu atmosferu i izuzetnu priču ispunjenu ličnim strahovima. Izuzetna igra. Pored Silent Hill-a i Fatal Frame serijal donosi dozu iskonskog i istinskog horora.

- Quake II & Quake III Arena (PC) - Briljantne igre iz zlatnog vremena kada su postojale pucačine bez nekih mambo-džambo gluposti zamaskiranih dobrom grafikom. Ove dve igre predstavljaju esenciju brze i eksplozivne multiplayer zabave i nikada neću zaboraviti vreme koje sam proveo sa drugovima u maratonskim LAN partijama do 999 frag-ova. Na mapi u svemiru Q3DM17 (The Longest Yard) sam zaista uživao uz stari, dobri railgun i rocket launcher. Što bi rekli, "they never knew what hit them"

- I na kraju... Tetris i Super Mario. Te dve igre uvrštavam u ovaj lični izbor jer one predstavljaju simbol mog detinjstva, mog odrastanja. One su bile ulaznica u virtualni svet, moje prvo iskustvo vezano za interaktivnu digitalnu zabavu. Sati i sati iskrene dečije fascinacije kockicama i malim čovečuljkom koji skuplja pečurke će uvek biti deo mene.

Bilo je lepo igrati se svih ovih godina.

Poslednja ispravka: Yonai (29.9.2014 u 12:50) Razlog: typo
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Garinca (29.9.2014)