Prikaz jedne poruke
Stara 8.12.2005, 6:40   #14
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: zracenje monitora

Ljudi,pa gde ste vi chuli da se od monitora gubi vid....
Kakve veze ima zrachenje monitora sa dioptrijom...odgovor...NIKAKVE
Treperenje monitora,kao posledica osvezavanja ekrana ZAMARA ocne mishice koji se stalno prilagodjavaju promeni intenziteta svetlosti pri nizoj frekvenciji osvezavanja ekrana...kao posledica toga dolazi do bola u ochima i ponekad i glavobolje,ali zato frekvencije koje si dosta brze od inertnosti ochog aparata (negde oko 75 Hz i vise) ne zamaraju toliko ochi jer takve brze promene oko i ne primeti (zato se kaze da je prakticno svejedno da li je osvezavanje ekrana 75 ili 100 Hz)...pri ovome NE MOZE DA DODJE DO POGORSHANJA VIDA,vec samo do zamora oka...
To je sto se tiche ociju...sad...ima tu i drugih stvari kod kojih zrachenje ima uticaj...ali svi uredjaji u kuci zrache pa nije to toliko vazno...
Negde sam chitao da je najbolje rastojanje od bilo kog ekrana otprilike 2-3 dijagonale...pa mislim da bi to bilo optimalno za gledanje u monitor (iako znam da ovo retko ko primenjuje...ja buljim u ekran sa rastojanja 40 cm)
Inache,ja dioptriju imam ali mi se nije menjala 10 godina,tako da komp nema veze s tim...
P O Z D R A V
Ah da...40 SATI ISPRED MONITORA !!! -jbte to je nesto
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke