Prikaz jedne poruke
Stara 30.8.2015, 18:38   #7
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: kako dodeliti domen i kako povezati python app sa apache?

hosting022 admin mi je odgovorio da je prebacio podesavanja na moj privatni nameserver ns1.privmat.net & ns2 i da ja treba da podesim hostname na mom VPS-u. kod njega nema nikakav zapis o mojoj IP adresi, tako je rekao i ja to treba da odradim na mom serveru.
koliko kapiram, prodao mi je domen a sad ja treba da instaliram nameserver na mom VPS-u.
rekao mi je da instaliram webuzo i da onda moze da mi pomogne ako ja ne znam.
meni se cini da me on malo zeza, ranije sam imao hosting + domen i sve je to bilo registrovano na njegovom serveru a sada ja moram da podesavam domen na moj vps jer kod njega ne postoji moja IP adresa. ja mislim da je mogao da ubaci moju IP adresu u WHMC valjda se taj panel koristi kad nekom prodas domen, pa mora tamo da moze da se ubaci IP. ali nema veze, sad moram da citam kako instalirati svoj hostname server bez muke nema nauke

ah da i dao mi je ovaj link da proverim sta ne valja:
http://www.intodns.com/privmat.net
rezultat:
Citat:
I could not get any nameservers from your nameservers
One or more of your nameservers did not return any of your NS records.
One or more of your nameservers did not respond:
The ones that did not respond are:
151.236.11.237
Missing nameservers reported by your nameservers: you should already know that your NS records at your nameservers are missing, so here it is again:
ns1.privmat.net.
ns2.privmat.net.
I could not get any A records for www.privmat.net!
ali na hostin022 panelu imam A rekorde, kao sto se vidi u attachmentu:
http://www.sk.rs/forum/attachment.ph...6&d=1440866720

evo u webmin Bind DNS kaze:
Citat:
Default nameserver for master domains System hostname (ns1.privmat.net)
ali i dalje domen ne radi, sacekacu do sutra.

jel moze neko da mi kaze odgovor, pitao sma admin na hosting022 da li moze da ubaci moju IP adresu i da bude ns5.hosting022.com umesto ns1.privmat.net?
ja sma coveku instalirao vps i ubacio domene za 4 wordpress sajta i registar je bio loopia, samo sam ubacio IP adresu, nisam dirao ns1 i ns2, to je sve na loopia i sve je radilo kako treba. sad nece pa me cudi.

Poslednja ispravka: predic (30.8.2015 u 20:01)
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke