Prikaz jedne poruke
Stara 15.6.2016, 18:07   #6
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Imam ZenFone Selfie vec 3 meseca i ovo je ubedljivo najbolji telefon koji sam imao. Kvalitet izrade je dobar (mada se malo teze skida back cover), radi super-brzo u svakodnevnom radu, ne baguje, ne koci i jos treba ovih dana da dobije update na poslednju verziju Androida. Naravno, mnogo pomaze cinjenica da ima 3GB RAM-a. Zadnja kamera je vrlo dobra i ima laserski autofokus, prednja je prica za sebe (13MPix i telefon koji se zove "Selfie" - ne moram dalje), a jedina mana mu je sto se greje pri igranju igara, sto je poznata "boljka" procesora koji je u njemu (Snap 615). Uz sve to, mislim da mu je i graficki cip prosecan, tako da ako ti treba gaming telefon - zaobidji. U tom slucaju je ZenFone 2 bolji.


Generalno, Selfie je zaokruzeniji telefon od ZenFone 2 - baterija duze traje zbog slabijeg procesora (a opet dovoljno jakog da obavlja sve funkcije bez kocenja), ima nesto bolji ekran, kamere su takodje nesto bolje, a i jeftiniji je. Naravno, oept ponavljam, ako ti je bitan heavy gaming na telefonu, onda bez dileme Z2 - posto ima dosta jaci graficki cip i procesor.

Zaboravih da napomenem da je Zen UI ubedljivo najbolji interfejs koji sam koristio na Androidu i da nijedan launcher ne moze da mu pridje (ovo je licni utisak naravno), i da ce i svaki sledeci telefon odmah dobiti Zen UI pa makar i ne bio Asus.

Sve u svemu, u svom cenovnom rangu su Asus telefoni su odlicna kupovina. Primera radi, kada sam uzimao ovaj, imao sam i opciju Samsung A5 za slican novac - ali sa 2GB RAM-a i 720p ekranom. U prevodu, Samsung logo sam trebao da platim vise - nope. Bar su smartfoni dosli do te tacke razvoja da mozes lepo da uzmes i Xiaomi i Asus i Huawei, a da dobijes odlican telefon te da ti ostane kesa za nesto drugo.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke