tema: Video editor
Prikaz jedne poruke
Stara 26.5.2020, 14:39   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Resolve ima dva velika nedostatka: nestabilnost u radu i ograničen broj formata sa kojima može da radi.

Dovoljno je da baciš pogled na rezultate pretrage i vidiš koliko je nepouzdan i sklon naprasnom pucanju. Lično sam u nekoliko navrata imao neprijatno iskustvo da iz čista mira pukne i da moram da ponavljam radove od trenutka kada sam poslednji put sačuvao projekat. Zato se rad sa Resolve-om vremenom pretvori u refleskno snimanje projekta na svakih par sekundi.

Drugi veliki problem je što podržava ograničen broj formata sa kojima može da radi jer je editor prevashodno namenjen radu sa visokokvalitetnim izvorima (nije ni čudo jer proizvođač prodaje profesionalne kamere itd.). Dok Premiere u principu može da proguta šta god mu poturiš Resolve će se često buniti kako ne podržava format. Najgora je situacija sa transportnim formatima (MPEG) za koje sam proizvođač tvrdi da nema nameru da uradi bilo šta povodom toga.

Da se razumemo. Resolve je odličan alat po fenomenalnoj ceni. Izuzetno je intuitivan, iako na početku možda deluje konfuzno Adobe raji, ima ugrađenu podršku za obradu zvuka (Fairlight) i odličan sistem za node-based compositing (Fusion). Fokus na grafičke kartice takođe znači da aplikacija jasno stavlja do znanja na šta se treba koncentrisati pri nabavci hardvera za rad sa njom.

Ali boljke, kao ove dve koje sam naveo, su prosto veliki trn u oku za profesionalni pa i amaterski rad. Bar za sada. Pozitivno je to što Resolve iz verzije u verziju dodaje neverovatnu količinu poboljšanja i funkcionalnosti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke