Prikaz jedne poruke
Stara 6.1.2017, 11:35   #76
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: "Sumrak istine" Svet kompjutera 01/2017

Kao nekome ko je proteran odatle samo da ti kažem kad ste se uhvatili Krajine, da nije bilo racionalno. NIšta tamo nije bilo racionalno. Rukovodstvo RSK je bilo polupismeno a politički nepismeno, oslonjeno na BG jer ništa bez njega u suštini i nije moglo, pošto sa njima direktno niko nije hteo ništa.
Ja bih voleo da su prihvatili Z4 (doduše i jesu ali kasno), samo da vidim šta bi se desilo tada. 99% ne bi ništa samo bi Hrvati odbili ga i možda odložili Oluju. Ali i neka šansa je bolja od ničega.
Da li neko shvata, mene to tako pomalo proganja, kako bre na pragu 21. v da neko istera onoliki narod koji je živeo tamo vekovima. Iste one koji su preživeli u Dr. sv. rat. tada da isteraju eto za par sati samo. To je najveća katastrofa. I zbog toga su svi odgovorni za to, svaka šansa se morala iskoristiti da se narod tamo održi.
ALi u Krajini i u BG od 91. do 95. se ništa nije radilo. Ja nzm šta su oni čekali i mislili da će svet da dopusti naše puškarenje u nedogled. Šta je rukovodstvo Krajine mislilo, da će se spojiti u Veliku Srbiju? Sa kim i kako...Svet je već priznao otcepljene republike u njihovim avnojevskim granicama.
Ja znam, tj. ne znam ne sećam se, ali mi moji kažu kakva je atmosfera bila 90. 91. u Splitu i kako su nas terali kako se opet ustaštvo pojavilo i dolazila njihova emigracija. Sve to stoji i da verovatno Srbima ne bi bilo života u tim velikim gradovima, osim onima a znam i te koji su iz mešanih brakova pa još usput su ajmo reći postali Hrvati.
Tamo, gde su Srbi većina se moralo drugačije raidit i razmišljati, a o tome Sloba nije ni mislio. On je zajedno sa Tuđmanom o BiH razmišljao, i sve je to bila jedna trgovina gde je na kraju Holbruk bio vrhovni sudija. Evo vamo malo ovoga, ovi odavde marš, ovi u BiH eto im RS, ovi Hrvati ostaju bez Herceg Bosne itd itd.
Sve u svemu jedno veliko sra*e o kojem je najbolje ne razmišljati.
Smrtonosna Šorka je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Smrtonosna Šorka na korisnoj poruci:
Marshall George (18.1.2017)