Prikaz jedne poruke
Stara 5.1.2017, 21:33   #69
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: "Sumrak istine" Svet kompjutera 01/2017

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
1. Jbg, radio sam testove IQ pa mi tako rekli, nisam kriv, tako sam se rodio.
Тестови интелигенције се заснивају на знању старом 70 и више година и висок резултат на њима пре означава добро образовање и солидне услове одрастања него "памет". Прогуглај "iq tests measurement bias" и "psychometrics outdated methodology".

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
2. Nisam rekao da ja treba da određujem ljudima njihove uloge, nego da svako ima neku ulogu - razlika je velika. Ne znam zašto zlonamerno izvrćeš moje reči.
Закључио си како је већина "na žalost, ograničenih intelektualnih kapaciteta", а затим си одмах у следећој реченици себе сврстао у " gornjih 3-4% po inteligenciji,". Ако свако има своју улогу у друштву, а већина нема капацитета да схвати где им је место, ко ће им одредити улогу, ако не 3-4% најпаметнијих, самим тиме и ти? Наравно да не кажеш то отворено, јер би то звучало застрашујуће, овако само констатујеш "stanje stvari".

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
3. Na nekim drugim temama (a i ovde) vrlo lepo možeš da vidiš da se zalažem za sve suprotno od ovog što ti insinuiraš i da sam se suprotstavljao kojekakvim fašistoidnim idejama.
Закључити како је 80-90% људи глупо јесте веома фашистоидно.

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
4. I Hitler je pobedio na izborima. Ne sporim da glasači odlučuju, samo sporim da su uvek u pravu i, još bitnije, da znaju za šta tačno glasaju.
Слажем се. Само то што нису увек у праву и то што не знају за шта тачно гласају не значи да имају "ограничене интелектуалне капацитете".

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Voleo bih da je drugačije, da su ljudi racionalni i da uvek donose prave odluke
Оно што теби делује рационално, другоме није. Нпр. ММФ-ове мере штедње делују рационално неком банкару или ИТ стручњаку, док за друге, нпр. лекаре и наставнике, представљају чисту пљачку.
Тормунд je offline