Prikaz jedne poruke
Stara 5.1.2017, 18:11   #66
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
"Propagandistička mantra iz devedesetih" je pretposlednji pasus, po kome ispada da je jedini problem ovdašnje politike iz devedesetih bio to što su nas zapadni mediji demonizovali.
Ти си додао то да је "једини проблем овдашње политике" била демонизација, не аутор. У тексту је јасно на шта се мисли. Неоспорна је чињеница да су западни медији одиграли кључну улогу у постављању casus belli за напад на СР Југославију, пропагирањем преваре из Рачка.

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Većina je, na žalost, ograničenih intelektualnih kapaciteta, pa se zato javna politika svodi na parole i populizam, a mediji na jeftinu zabavu i tračeve.
Ja spadam u gornjih 3-4% po inteligenciji, ali sam sa jedne strane lenj, a sa druge suviše obziran i empatičan da bih mogao mirne savesti da iskorištavam druge ljude (a to rade "uspešni") i da ih ubeđujem da je to za njihovo dobro.
Значи, од тих 10-20% интелигетних људи, ти спадаш у сам врх, горњих не пет процената, него 3-4? Импресивно. Част ми је што разговарам са таквом интелектуалном громадом, што читамо исти часопис и што пишемо на истом форуму. Ево, већ се осећам паметније.

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Svaki čovek ima neku ulogu u društvu. Ne zalažem se za nikakvo ukidanje prava i demokratije, samo ukazujem na problem. Da bi kvalifikovano odlučivali, ljude treba edukovati, a ne zaglupljivati i podilaziti im. Ovako imamo situaciju da političke i poslovne elite manipulišu glasače i parazitiraju na njihovoj gluposti i neznanju.
Сваки пут када би у историји самозвани паметњаковићи умислили да су толико изнад других људи да могу да одређују њихове улоге у друштву, ствар се завршавала истребљивањем инфериорније групе, еугеником, гасним коморама и слично. Демократе око Хилари су управо на претпоставци да су гласачи глупе незналице и изградиле своју кампању, и то им се вратило директно у фацу. Ни ти, ни Хилари немате право да одређујете шта је то добро и паметно - то је на самим гласачима да одлуче.
Тормунд je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
Lex987 (8.1.2017)