Prikaz jedne poruke
Stara 20.5.2013, 16:53   #1
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Tražim laptop za rad (dobar ekran, dobra tastatura)

Ćao ljudi!

Tražim dobar laptop za (programerski) posao. Potrebna mi je mašina na kojoj mogu da radim gde god da sam, bilo da sam u vozu, na plaži, da jašem konja ili samo u drugoj sobi. Nadam se da neko zna neku dobru mašinu koja zadovoljava moje potrebe.

Poželjno bi bilo da laptop ne dolazi sa pre-instaliranim sistemom (ili ako dolazi da bude neki free distro lindže). Poređaću ono što mi treba po prioritetima:

Kritično
  • Tastatura - Odlična tastatura za dugo i udobno kuckanje. To znači nikako one apple-like tastature, meni su jako neprijatne za kucanje. Bilo bi poželjno da dugmići nisu potpuno plitki. Takođe bi bilo poželjno imati normalan delete cluster, ali nije kritično niti preterano bitno.

  • Ekran - Odličan ekran, poželjno veći i obavezno sa dobrom rezolucijom. Mislim da bi mi mat ekran jedini radio posao, jer dosta radim na svetlu i dosta radim napolju, što je sa trenutnim laptopom mučenje. Što se tiče veličine ekrana, bitno je da mogu da uradim ovako nešto, pa bih voleo neku rezoluciju tipa 1920x1080:

    ili ovo .
  • Obzirom da ću u većini slučajeva koristiti linux na njemu, bitno je da hardver bude dobro podržan i da postoje drajveri za njega. Imao sam gadna iskustva sa kevinom Toshibom i no-name wi-fi karticama za Jadranski region

Poželjno
  • Pristojna baterija i autonomija bi bili kul, ali nisu deal breaker.
  • Da ne bude toliko težak da ne može da se prenese u rancu bez tuđe pomoći.
  • Pristojan hardver - mada kapiram modeli koji zadovoljavaju prvi zahtev obično vuku i nešto jaču mašinu ispod, posebno kad je u pitanju grafička.
  • 4GB RAM-a je neki apsolutni minimum, radije bih išao na 8GB.

Potpuno nepotrebno
  • CD/DVD čitač. Ne sećam se kad sam zadnji put koristio ovu nesreću, i ne planiram uskoro.
  • Touch ekran - meni jednostavno nije potreban
  • Dobra integrisana kamera (ili kamera uopšte, mada predpostavljam da nema laptopa bez toga)
  • Čitači SD kartica, Bluetooth i td. Ne smeta mi da postoje, ali ih generalno ne koristim.

Kapiram da ovakva mašina ne može biti jeftina, tako da nisam postavio neku fiksnu cenu, bitnije mi je da nađem nešto što će mi raditi posao. Bacio sam oko na Lenovo IdeaPad Y500 sa anti-glare-om i HD rezolucijom i čini mi se kao jako dobra opcija, ali druga mišljenja i predlozi su više nego dobrodošli.

Hvala!

PS: Pozdrav za MG-RAY-a koji će verovatno videti ovo
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke