Prikaz jedne poruke
Stara 23.4.2013, 12:01   #52
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Evo mene opet da pitam nešto.

Kratki rezime ove teme, da ne čitate sve postove:
Kada sam otvorio temu, imao sam iPhone 2G (prva generacija, nemojte da vas zbuni ovo ''2G''), koji ima odličan zvučni izlaz i zanimalo me koji telefoni još imaju dobar zvučni izlaz, onako iz radoznalosti. Onda sam zeznuo (čitaj: pokvario) taj telefon, a i bio je dotrajao, pa sam kupio Samsung Galaxy S GT-I9000, koji takođe ima odličan zvučni izlaz. Danas sam ga prodao za solidne pare i htio bih opet neki telefon sa kvalitetnim zvukom, a htio bih da potrošim 70-100 evra (prelazim sa konja na magarca ).


Konkretno, posebno me zanima kvalitet zvuka kod iPhone 3GS, a i inače me opet privlači iOS i jednostavnost istog, bez da se zezam oko loših Stock Android ROM-ova, ili CyanogenMod-a koji opet ima neke mane. Pročitao sam prije da 3GS ima nešto lošiji zvuk od svih iPhone-a, a testovi na GSM Areni su prilično pozitivni.

Samsung Wave 1 je isto tako dobar izbor, ali iPhone 3GS me posebno zanima i tražim mišljenje o zvučnom kvalitetu navedenog telefona. Ako mi još koji model zapadne za oko (ili uho, da budem precizniji), pitaću opet. Hvala.
Dopustite da sam sebi odgovorim. Kupio sam polovan 3GS i generalno mi se sviđa kvalitet zvuka (na Sennheiser CX-150). Na prvo slušanje mi se činio lošiji nego na Galaxy S I9000, a isto tako mi se Galaxy S I9000 činio lošiji od starog, originalnog iPhone-a 2G. Možda je samo stvar navike na određeni zvuk, a možda je stvarno kvalitet zvuka opadajući (ovo izgleda i logično): iPhone 2G > Galaxy > iPhone 3GS.

Inače, iPhone i iOS predstavljaju pravo osvježenje nakon Androida! Stock 2.3.6. Džindžerbred je bio spor i bagovit, a CyanogenMod 10, 4.1.2. Dželi Bin je bio odličan i brz, ali imao je i on svoje bubice. Sada mi je već dosadilo nerviranje, podešavanje aplikacija, instaliranje sistema i hoće da imam jednostavan i funkcionalan TELEFON, pa je iOS 6.1 za sada odličan. Za sve male Tweak-ove tu je Cydia. I da, zaradio sam nešto novca na promjeni telefona, tj. u plusu sam.

Zna li neko kakvu dobru audio aplikaciju, sličnu ''Power Amp''-u na Androidu? Može biti besplatna, a može biti i ''besplatna''.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke