Prikaz jedne poruke
Stara 6.9.2007, 2:06   #52
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Auuu, pogodio si me u žicu.
Te "lude" žene su nedužne žrtve rata. Ko ih je i kako pretvorio u "kiborge" videćemo kada igra izađe. Nije on kriv što ti shvataš sve bukvalno. Nije teško primetiti da su one još jedna metafora u igri i da stalno podsećaju igrača kako rat može da izopači ljude. Ta poruka se provlači kroz ceo MGS serijal. Naravno, neki malo teže kapiraju to jer hoće još jednog "gung-ho" lika koji ruši sve pred sobom i čiji se rečnik sastoji iz "Fuck" i "Shit".
Ne, izvini, ali pojedini Kojimini tripovi su toliko cudni... Mislim, starac Focho od stotinu ljeta u MGS3, fakin vampir u MGS2 (mada je meni blesaviji i neozbiljniji kao boss debeli bombas na rolerima). Sama potpuno nerazumljiva petljavina oko Patriota. Memes (jbemli ga kako se kaze na srpskom) su metafora za ideje/koncepte koje su dobile svoj sopstveni zivot i podlezu evoluciji i reprodukciji, i opet ne mogu da tek tako same od sebe nastanu u beloj kuci.

Ok, sve ovo iznad je stil igre, i tu se ne mesam.

Ali izvodjenje stealtha u MGS2 (trojku igram cim izadje za PC :P) je jadno, Thief i 1 i 2 su se vec pojavili sa daleko realnijim ponasanjem protivnika i sistemom steltha. Ogromni inventar, ali ok, Halo i CoD sa sistemom "dve puske i pistolj" su se pojavili kasnije. I opet glupa kutija za skrivanje , meni nije nimalo duhovito, i bas mi tako neozbiljan momenat kvari "imerssion".
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke