Prikaz jedne poruke
Stara 24.8.2007, 6:13   #7
DelphiGuide
Novi član
 
Član od: 12.4.2007.
Lokacija: Vojvoda Stepa/Srbija
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DelphiGuide
Određen forumom Re: PHP ili .NET ?

Ako krenem od svog vlastitog primera to bi izgledalo ovako. 12 godina sam radio na Delphi i svih 12 godina me prate naglabanja zašto nisam odabrao C++. Konkretno uvek sam bio zadovoljan kako Delphi radi, i do sada sam ga, verujem, savladao poprilično dobro. Kada god sam naletao na probleme, koji su mi bili nerešivi posezao sam za rešenjima tipa: „citaj help, pretražuj forume“ ili jednostavno ukrcavao DLL-ove pisane od strane drugih programera (obično pisanih u C++)... Poenta je da sam uvek gledao da rešenje nadjem u okviru platforme koju poznajem a ne da menjam programski jezik prvi put kada se poteškoća javila.

Web programiranje me je prvi put zainteresovalo početkom 2006. godine kada sam kao administrator dva phpBB foruma nailazio na razne probleme u kodu a koji mi je tada bio potpuno nepoznat. Ubijalo me je to što ništa nisam mogao sam da ispravim i odradim a poznavao sam samo HTML... Po koju stvar sam uspevao da izmenim, barem ono što mi se činilo logično ali to je sve. PHP sam počeo da učim negde u februaru ove godine a mesec ili dva kasnije sam prvi put uzeo da čeprkam po bazama podataka (MySQL). Epilog je da danas pišem modifikacije za phpBB2 grupu iako je za mene u PHP-u odnos stvari koje znam i koje ne znam enormno na strani neznanja. Sada sam zadovoljan ovim programskim jezikom i mislim da nema potrebe da to menjam već samo da nadogradjujem svoje znanje radom... Pročitao sam u poslednjem postu „php je ranjiv“ ili tako nešto. Pitam koji programski jezik nije? Ranjivost nekog softvera je uglavnom posledica neiskustva programera, više nego grešaka u samom jezgru platforme.

Danas sam takodje administrator nekog trećeg sajta, ali za razliku od 2006 godine više se ne igram sa gotovim ACP-om već sam konkretno zadužen za modifikovanje koda i rad sa MySQL bazom...

Konkretno vezano za ovu temu. ASP .NET ne poznajem i ne mogu da kažem ništa o tome. Ali što se PHPa tiče, najtoplije bi ga preporučio svima. Lako se uči (barem meni tako deluje zbog velikog iskustva u programiranju), veoma je popularan i što je najbitnije „RADI POSAO“... Meni je web programiranje nešto novo, ali i kao tako... verujem da sam na najboljem putu da za veoma kratko vreme dodjem do nekog skromnijeg nivoa znanja...


Šta učiti, PHP ili .NET... Ma šta god, samo da odradjuje posao... Mislim da nije preterano bitno. Ne treba slušati one koji ti tvrde da nešto valja ili ne valja... Sve je dobro onoliko koliko uspeš da se snadjes u tom okruženju!

DelphiGuide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke