Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2009, 13:51   #7
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Port forward Kopernikus

E, pa to sve zavisi od provajdera do provajdera kako su konfigurisali pakete, adrese i ostalo. U "Kopernikus"-u, ovo znam zato što radim u toj firmi, su paketi konfigurisani kako sam gore naveo. Switch je na nižem nivou od rutera, i kod njega je situacija drugačija, u stvari, isto je da li ćeš spojiti jedan komp preko LAN-a a drugi preko USB-a ili oba kompa na switch ispred koga je modem. U oba slučaja modem će "registrovati" dva uređaja, tj. njihove MAC adrese.Tada se dodeljuju dve adrese, koje u slučaju kod "Kopernikus"-a prelaze u opseg privatnih adresa, i onda su problemi kod rapida i sl. Ako staviš ruter, modem registruje samo jednu MAC adresu, adresu rutera, tako da modem dodeljuje javnu dinamičku adresu, prosleđuje je ruteru, a ruter dalje završava posao kako je već konfigurisan.

E sve ovo važi za "Kopernikus". "SBB" čini mi se uopšte ne daje mogućnost kačenja dva računara bez rutera, u stvari pre je moglo ali su izbacili ovu opciju, zašto, nemam pojma. Za druge operatere opet zavisi kako su i šta su napravili i dozvolili.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maverick na korisnoj poruci:
Kurdt (5.7.2009)