Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2021, 12:17   #128
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Igram PES od PES3 i znam fore, to je tacno, ali uopste nije potrebno imati ogromno PES iskustvo pa pobedjivati na visokom nivou tezine sa skormnim timovima one najjace. Driblinzi su ok, ali su u sustini bekorisni ako igras na rezultat a ne zezas se na terenu. PES je, i pored svih unapredjenja, bas kao i FIFA, bio i ostao skriptovana igra. Povecava se mozda broj skriptovanih situacija pa nekada to deluje manje oicgledno ali je tako. Ne pobedim ni ja na najvisem nivou tezine Bayern sa 7:1 igrajuci sa nekim sh timom (zamalo da napisem Zvezda ili Partizan) ali pobedim sa 2:0 ili 2:1. I to ne zato sto kompjuterski AI sabija od pameti vec samo zato sto je agresivan a cak ni takav AI ni priblizno ne pritiska kao sto iole bolji igrac PES-a uzivo igra.. Postoje formacije u PES-u koje tradicionalno primaju nula do jedan gol na bilo kom nivou tezine. I to tako ide decenijama vec. PES je daleko bolja igra protiv zivog protivnika nego protiv kompjutera. FIFE (koje igram od FIFE 98) su takodje bolje protiv zivog coveka ali razlika nije tako dramaticna jer vecina FIFA igara favorizuje intenzivnu pas igru pa i AI u svakoj verziji tako igra. Intenzivnom pas igrom u FIFI cak i neko ko se sa igrom sreo pre par dana prvi put moze ako ne da pobedi igraca koji igra godinama a ono bar da da gol. U PES-u je to takodje moguce ali ne u tolikoj meri.
Ma da, kontam te u većoj meri. Bilo kako bilo, online igranje protiv živih protivnika meni u većini mečeva donosi baš dobar doživljaj i izazov koji nije jednoličan i gde se ne retko odigrava igra nadmudrivanja, što se meni baš dopada.
E sad, ona opcija off pass support (o manul šutu da ne govorim) to podiže igru na sasvim novi nivo. Po meni, to ako uvežbaju oba protivnika, to je tek prava stvar. Bukvalno skoro sve zavisi isključivo od tebe, i to je tek zadovoljstvo kad uspeš da izvedeš dobru akciju i daš gol na takvim podešavanjima. Prvo off pass support, pa ako se to savlada, onda se kreće na advanced level - manual shot. Mada baš treba volje i strpljenja da se to savlada, ali kad se savlada, kontam da je druga dimenzija.
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke