Prikaz jedne poruke
Stara 25.4.2020, 20:19   #7
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Laptop go in sleep mode!

Programi za 'drajver update' su uglavnom smece koji vise cine stete nego koristi, a imati sve najnovije drajvere pravi skoro nikakvu razliku ako sam program/uredjaj/hardware kad si ga instalirao nije imao losu verzija drajvera na sebi , izuzetak drajveri za graficku zbog optimizacije novih igara.

Ja zadnjih 15 godina kad instaliram na nov laptop/PC , samo esencijalne stvari sa diska koji ide uz uredjaj (chipset,zvuk,lan, za usb periferalije) , i onda drajver za graficku uglavnom najnoviji (proverim po forumima dal ima nekih bagova i da li je mozda neka malko starija verzija bolja) , dok Direct X se sam update kad instaliram igre.

Nikad nisam imao problema i potrebe da imam te "driver findere update i tome slicno" , ako me neki hardware zeza zbog drajvera nadjem peske u cemu je problem i odgovarajuci drajver ako to resava stvar, isto tako "optimizatori" sistema su ocaj za sam sistem u 95% slucajeva.

Sistem kako vreme prolazi postaje sve gori (manje efikasan) i nema tu magicnog leka , vec kad postane nepodnosljivo reinstal.

Hocu da kazem ne isntaliraj nove drajvere zato sto imas starije ako sve radi normalno, korist neprimetna a steta vrlo lako moguca. (izuzetak drajveri za graficku )

Sto se tice tih Intel drajvera ako imas disk od laptopa , pokreni instal istih odmah pa vidi da li ce ti traziti da ih uninstal prvo ili ce ti reci imas noviju verziju nema potrebe za instalaciju,ako mislis da su losi/neispravni trebalo da imas opciju za unininstal/remove/modify pa instaliraj te sa diska.

Nema potrebe popravljati stvari koje nisu pokvarene,je poenta ovog mog pisanija.

Opet, gamin laptop ili ne, ne sme da radi na 80+ , mora da se reaguje , sa ciscenjem iznutra (vrlo bitno da sve nalegne kako treba kad se vraca i srafljenje srafova po odredjenom redu je bitno na nekim laptovima), povecanje broja obrtaja kulera mozda i podloga metalna sa aktivnim kulerima obavezno.


Ako je laptop od 300 evra i star 5-6 godina ,onda i ne moras sve to , nek te sluzi jos godinu i po dana i u smece, a ako nije ja bih ucinio ono od gore.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
Isko (28.4.2020)