Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2012, 2:15   #23
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Mozda sad ne planira.. Sto ne znaci da nece za 3 meseca promeniti misljenje..
Za konfiguraciju chija je namena ono iz prvog posta? Gimme a break. Ako se predomisli, neka promeni i napajanje. Bar je mnogo manja muka nego menjati plochu ako neshto krene naopako.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Nije samo stvar u jacem napajanju. Nego u boljem napajanju. Generalno.
Onda neka uzme CM GX450. Zapeo si da nabijesh po svaku cenu modularno napajanje od 520W u office rachunar od 400e. Ne znam da li razmishljash uopshte o onome shto napishesh.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Ja uopste ne vidim razlog zasto H67 postoji.
Aj predji jos jednom te famozne nedostatke H61 cipseta.
To shto ti ne vidish razlog zashto H67 postoji je ochigledno izazvano time da veze nemash ni koja je razlika izmedju dva chipseta.

- ne podrzhava PCI nativno, vec emulirano, mozhe praviti probleme sa PCI karticama od pre par godina, ako planira da stavi neku stariju zvuchnu karticu ili TV karticu, shto nije iskljucheno s obzirom na namenu rachunara.

- nema nativan Intelov SATAIII kontroler, vec poneki modeli imaju Marvellov kontroler koji ne podrzhava TRIM za SSD i ima josh bubica, jedna od njih je sporiji boot nego na H67. Generalno je loshijeg kvaliteta, jer nije u samom chipsetu, vec se eksterno dogradjuje. Tvoja plocha chak uopshte ni nema SATAIII kontroler i portove.

- manje PCI-E linija (6 vs 8), koje takodje deli sa IGP-om.

- ne podrzhava dobar deo Intelovih tehnologija koje H67 podrzhava. Mrzi me da nabrajam sve, u to sam ubrojao i RAID.

- sve H61 ploche su budzetske. To manje-vishe uvek garantuje loshiji kvalitet izrade, hladjenje i naponsku sekciju. Ne bi me chudilo ni da se pravi od nedovoljno dobrih H67 chipsetova.

- ako doda malo vishe za H67 chipset, moguce je da ce dobiti i dodatne portove (PATA, PS/2), ne rachunajuci one vec nagomilane i kod H61, jer izlazi iz socijalno-budzetskog segmenta plocha.

Ima josh, ako treba, naveo sam najvazhnije. Kvalitet ploche se ne saznaje tako shto iz specifikacija prochitash koliko kojih portova i izlaza ima. Kad se sve sabere, ja u stvari mislim da je H61 nastao tako shto je Intel reshio da iskoristi ono shto nije moglo da se iskoristi za H67.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Malo igre sa ovim sa onim i osakatis sistem poprilicno.
Osakatish? Time shto si recycle bin i system restore prebacio na particiju na kojoj nije OS (HDD umesto SSD), a hiberfil.sys izbrisao poshto ne koristish hibernaciju (kao i 90% ljudi)? Ili time shto si izbrisao backup od instalacija service packova i hotfixeva, koje garantovano nikad u zhivotu necesh iskoristiti, jer je bezbednije odraditi reinstall OS-a nego se sa time zezati? Shta ce tachno zafaliti tom sistemu, nece dovoljno brzo prazniti kantu za otpatke poshto nije na SSD-u?

Sa druge strane, razumem da nekim ljudima nece biti dovoljno, ono je bio samo alternativni predlog. Windows i propratni programi, kao razlog, su glupost i nije stvar koja nekoga treba da odvrati od kupovine SSD-a. E sad, ako bi da gomila Photoshop, 3DSMax i slichne fajlove za obradu na SSD, onda treba da razmisli o vecoj kolichini, ali to komotno mozhe da stoji na HDD-u, kao i kanta za otpatke .
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke