Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2012, 18:12   #1
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoć oko konfiguracije

Znam da se ova tema vrti u krug i ja sam pročitao dosta o tome na ovom forumu, ipak zanima me vaše mišljenje i preporuke.

Treba da sastavim konfiguraciju na kojoj će se pretežno, ozbiljnije raditi grafički i web dizajn sa povremenom obradom video i audio materijala bez većih zahteva, te internet surf, office itd..

Igrice nisu prioritet.

Budžet je oko 45 hiljada bez monitora (u ovom trenutku).

Po elementima cene oko: 11k za procesor, 10k za ploču, grafika (ako integrisana bude u opciji za sada ne mora ali je svakako u planu) 8k, RAM (4-8GB), napajanje oko 7k, Hdd-7k, kućište.


Konfiguracija nema zahtev za ekstra tišinom mada na to treba obratiti malo pažnje.

Mašina će biti često aktivna preko celog dana (a i noći) pa bi trebalo obezbediti što stabilniji rad za solidnu eksploataciju.

Najviše se dvoumim oko ploče i procesora. Razmatrao sam Intel i3 2100 (i3 2120-2130) i AMD Phenom II X4 960T. Ploča treba da bude ATX sa 4 RAM slota sa 6 usb portova na zadnjem panelu, poželjnim firewire, bez integrisane grafike ali sa izvedenim graf konektorima u slučaju da cpu podržava. Hdd 500GB za sistem.

Overklokovanje nije nešto o čemu će se razmišljati.

Za mašinu će biti spojeno više periferija (skener, štampač video/foto oprema, eksterni storidž itd..)

Konfiguracija bi trebalo da služi sledeće četiri godine bez promena a tada eventualni upgrade CPU. Uglavnom nisu u planu česte promene hardvera osim ako to nije neophodno u slučaju kvara.

Kasnije je u planu 23'' monitor za sada je u upotrebi Dell od 17''.

Naginjem ka Intelu i3 i nekoj Z68 ploči. Oko grafike.. ne znam.

Molim vas za savete i mišljenja.
Pozdrav!
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke