Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2010, 10:11   #52
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

iskustva sa mojim canonom
kad sam ga kupio bio je oko 200e
canon A530 sluzi vec x godina fenomenalno, sa jednim parom AA baterija 400 slika, bukvalo 2 para su dovoljna za 7 dana letovanja,i to je sve sto mi je bitno, sad razmisljam o nekom IXUSU, i verujem da bolje i ne treba, a bogami ni losije od IXUSa, slikao sam na plazi i to odbojkaskom terenu i usao mi pesak u objektiv pa nekad otvori a nekad ne...prstom ga malo cimnem i sve je ok.

i sta mogu da zakljucim do sad:
1. tip baterije veoma bitan, najbolje 2AA , jer imate rezervni par u dzepu i nema problema (setite se samo kad vam mobilni ostane bez baterije)
2.velicina, uzmite dzepnu verziju, kao sto je IXUS (nekad me stvarno mrzi da ga nosim, pogotovo leti, sto manje to bolje)
za sve ostalo APSOLUTNO NEBITNO, SVAKI CE DA ZADOVOLJI (koji kosta 150-200e), jer sve ostalo su nijanse: 8 ili 10 megapixela itd , nesto malo optickog + digitalni zum itd.

i da:
izbegavajte aparate sa ekranom osetljivim na dodir, ima drugar,ma totalna glupost, vise problema nego koristi

a kako izabrati:
pa prvo i najbitnije koliko para imate
zatim na forumima vidite za te pare sta valja, vidite sta se najvise hvali i uzmete taj (naravno i ako je u upotrebi barem 6 meseci cisto da se zna da se ne kvari puno) i to je to, nema puno mudrosti, i naravno da su ispunjene ove dve tacke sto sam naveo: 1.AA baterija i 2.dzepna verzija

Poslednja ispravka: avtobus on the run (13.2.2010 u 10:22)
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke