Prikaz jedne poruke
Stara 10.3.2021, 21:23   #18
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Raspberry Pi Pico

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Firma koja je projektovala i ugradila sve u vezi parkinga u Beogradu, Temišvaru i još gde sve, je sve radila u asembleru. Milion %.
To je 99% u pitanju neki legacy kod. Ljudi razmisljaju da je bolje nastaviti sa prodajom necega sto dobro radi nego ulagati novac u razvoj toga istog samo na savremenijoj platformi. Inace sam ljubitelj asemblera ali je danas njegovo koriscenje u realizaciji kompleksnih projekata cisti mazohizam.

[QUOTE=Dekip;2262202]
Citat:
Mislim da Raspberry Pi Pico nije baš namenjen za profesionalce, osim u meri da ga prečešljaju. Imam ga već preko mesec dana, probao jesam sve i svašta. Međutim van Micro/CircuitPythona, Pico nema šta da traži. VS i SDK su painintheass. Odustao nakon sat vremena.
Jasno je iz aviona da mu je glavna namena obrazovanje jer je to glavni pravac na kojem radi RPi Fondacija. Sam mikrokontroler ima odlicne karakteristike pa bi zato potencijalno mogao da bode koriscen i u nekim profesionalnim projektima (to je cesta praksa sa RPi Compute modulima). Ne znam zasto si se ne svidja Python SDK, meni izgleda OK. Za C/C++ SDK necu jos nista da govorim jer ga nisam posteno analizirao. Na prvi pogled izgleda onako kako si ti napisao ali videcemo.

Citat:
Mi možemo da čekamo samo da Arduino izbaci svoju varijantu i samim tim podršku za Arduino IDE. Do tad će Pico biti rezervisan za mnogo manju bazu potencijalnih korisnika. To je jasno kao dan.
Pojavice se uskoro podrska za Arduino ali to opet nije nikakvo profesionalno resenje. Za Arduino-like primene je i Blue Pill odlicna alternativa. Insistiranje na Pythonu nije slucajno i radi se o nastavku price sa racunarima RPi. Veliki broj skola po zapadu koristi tu platformu u procesu edukacije i za tu namenu se Python vec dobro ustalio. Glavni adut RPi je uvek bio velika korisnicka baza i razvijena zajednica sto opet znaci brdo literature i dobru podrsku.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke