Prikaz jedne poruke
Stara 14.9.2021, 18:12   #25
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Intel Rocket Lake

nisam ja pomenuo aes nego avx, aes je enkripcija a avx vektorsko rendanje, i taj video kad gledaš čak i overklokovan podbacuje po 20 fps u igrama, a ume i da secne, u poređenju sa već starim 7xxx i 8xxx generacijama
Jayztwocents je baš bio fan tih lga1156 kao jeftinih polovnjaka pa je na kraju i on od njih odustao kao zastareli, ako si pratio njegov rad.
Ne pratiš šta pričam, ja rekoh podmladi malo tu konfu sa nekim novijim polovnjakom, neće da te košta mnogo možda čak i izvučeš neku hiljadarku preko, ti pričaš da ti se ne bacaju pare u vrednosti polovnog automobila u nov komp...
Spuštaš power limit na 60% verovatno znači da grafička radi upola snage..

Sve u svemu, šteta za grafičku da je ne iskorištavaš maksimalno po ovim cenama, a i oc taj procesor troši jedno 140W u loadu..

Ali ako ti grafička služi samo za tu jednu igru u kojoj imaš preko 100fps, i ne secka i nije moranje, ali opet, ako već imaš pare ne moraš da se stiskaš na procesoru od 1000 din.. Ni ja se ne razbacujem kad kupujem hardwer, da se razumemo, ali dadoh 20e za proc, a ne bi mi bilo žao da dam i 50 da mi treba neki 6 core..

Ako imaš pare uzmi neki noviji i7, što reče moj drug ne voliš da čekaš da komp nešto uradi...
Moja preporuka i7-3770 za oko 60e, 16gb ram i imaš odličnu gaming mašinu, koja isto tako može da završava i druge poslove, ako ćeš novo nije baš da moraš da daš 2000e, ti baš iz krajnjosti u krajnjost.. znam takve koji kupuju komp kao da kupuju auto da im traje 20god.. pa ulože previše u najjače koje zastari posle 5-6 god i onda ostale godine cede suvu drenovinu..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke