Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2015, 14:55   #1
zchira
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 197
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 55 puta na 25 poruka
Određen forumom Kodi/XBMC + Raspberry Pi 2

U novembarskom broju je izasao clanak posvecen Kodi-ju, iako clanak hvali ovaj medija-centar to nije ni izbliza dovoljno koliko ovaj software zasluzuje.

Ovde cu da prenesem svoje iskustvo u koriscenju Kodi-ja.

Ideja je bila da unapredim sistem kucne zabave (pre svega gledanje filmova) koji se do tad svodio na povezivanje laptopa preko HDMI kabla na TV i popcornTime ili tako nesto.

Za te potrebe sam preko AliExpressa narucio 2 komada: raspberri Pi 2 model B.
Prvi je trebalo da posluzi kao NAS tj. da upravlja mreznim hard diskom koji bi bio vidljiv u lokalnoj mrezi.
Ispostavilo se da osim toga postoji mogucnost za mnogo vise. Osim kao NAS, taj Pi moze da radi i kao torrent klijent koji je non-stop aktivan.

Dakle prvi Pi, na njemu povezan najobicniji prenosni hard-disk na USB port i ovo uputstvo.

Ovaj Pi nije povezan na nikakav monitor, njemu se pristupa preko SSH-a sa bilo kog racunara.
Sto se tice torenta, koristi se Deluge torent klijent koji moze isto biti instaliran na nekom racunaru a odatle se povezati na rasberry pi.
Postoji i mogucnost da mu se pristupi preko web-interfejsa, a postoji i aplikacija za android (transdroid) preko koje moze da se prati progres torenta i dodavanje/uklanjanje...

Uz malo cackanja i uz pomoc duckdns.org servisa moze se omoguciti pristup torent klijentu i od spolja (recimo pustim torent da se skida dok sam na poslu).

sledi nastavak....
zchira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zchira na korisnoj poruci:
LoneWolf (5.11.2015)