Prikaz jedne poruke
Stara 7.2.2018, 13:46   #38
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Ja sam svoj LG 32LK450 kupio još pre šest godina preko KP i evo ga radi i dalje k'o sat! Šest godina svakodnevne upotrebe. Prodavac je i daje aktivan, nakupio je poprilično pozitivnih ocena u međuvremenu.
Naravno da sam prezadovoljan kupovinom, ali bi bilo sasvim drugačije da se TV kvario. Mačka u džaku je kupovina bez garancije. Čak i najbolji modeli pouzdanih brendova se kvare (mada retko). Kupovina preko oglasa je proračunati rizik. Ili ušteda (KP) ili mirniji san (zvanične prodavnice), kao što je već bilo napisano.
Generalno pravilo za KP je prilično jasno - gledaj da prodavac ima što više pozitivnih ocena i da je dugo u tom poslu. Ako ima više stotina pozitivnih, a bez ijedne negativne ocene, onda je to jak znak da je kupovina pouzdana.

Elem, ja sam svoju potragu takođe maksimalno usporio, polako proučavao i sakupljao novac. U međuvremenu sam osim mnogih dilema u vezi sa proizvođačem, modelom, tipom panela... sada dodao i veličinu. Od toga da sam bio gotovo siguran za 43", sada više naginjem ka 49-50".
Šta kažete za ovu veličinu za gledanje sa razdaljine od cca 2,5m? Znam šta pišu američki stručni sajtovi po kojma ispada da TV ne može biti prevelik i da za 2,5m treba 60+ inča. Ali mi nemamo takve uslove pa pitam domaće korisnike - da li je prevelik TV od 50" za razdaljinu od 2,5 metra?
Nije samo razdaljina, nego i nam je i mali životni prostor. Petogodišnje dete će se motati neposredno blizu televizora, što je još jedan bitan faktor.

Pored PS4 gejminga i HD filmova/serija sa hard diska, često će se gledati i SD signal, nažalost. Takva mi je kablovska.
Liči li na nešto SD na toj dijagonali?

EDIT: Konkretno, zapala mi je za oko Samsung 50MU61xx serija. Jedna od retkih kombinacija malog input laga i VA panela, bar u tom cenovnom rangu. Mogao bih da odvojim do oko 600 e maksimalno (uštedelo se u međuvremenu od prvobitne ideje da kupim TV za 400 evra). Ovaj mi se uklapa u cenu, naravno na KP.

Poslednja ispravka: star-duster (7.2.2018 u 13:57)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke