Prikaz jedne poruke
Stara 18.12.2016, 23:51   #18
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke

Inače, ja kod kuće koristim portabilne Raspberry Pi jedinice koje mi služe za remote desktop connection na glavni, mnogo jači računar. To bukvalno znači da stvarčica od samo pedesetak evra (35€ Pi + WiFi dongle) mogu da prenosim snagu svog glavnog i7 računara po kući. Još lepše je što remote može da se nakači na različite virtuelne mašine koje se vrte na tom računaru. [/I]

Ne znam ko bi se normalan i iz kog razloga petljao sa Raspberry Pi i vucaranjem kablova/donglova/bogova po kući umjesto da sjedneš za komp k'o čoek i završiš to što imaš. Virtuelne mašine su čisto zamlaćivanje, Raspberry Pi jedva da može emulaciju prastarog SNES-a da obavi bez glitcheva, nije to nizašta. Koristio sam jedan uparen sa Kodijem i X media centrom pa je i tu fejlovao jer je 1 gb rama premalo a model sa 2gb je preskup. Bacanje 50€ na Pi + wifi dongle je nelogično, jer remote desktop možeš imati i na boljem smartphoneu.

P.S. Ovi što drže laptope na jorganu/ćebetu sigurno nemaju problema sa pregrijavanjem - posebno sa smećem tipa HP i slično. Šporeti. Koliko god se trudio, ja nijedan laptop ne mogu da namjestim, izbalansiram niti koristim na jorganu/ćebetu, vi koji možete sigurno imate kičmu u obliku kifle🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke