Prikaz jedne poruke
Stara 24.11.2012, 16:09   #13
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Ni ovaj ne meri kapacitivnost, a voleo bi da se poigram malo i sa kondezatorima, vise radi ucenja... pomesao sam verzije. Da li ima neki jeftini koji meri i kapacitivnost do 1000uF, ja ne mogu da nadjem nigde? Mastech MS8221C meri, ali je nema trenutno nigde, ostalo je sve 5-6000+ dinara. Ako nema, onda idem na DT9208A da ne bacam pare.

LM, jos jedna stvar me buni kod alata, a to su velicine vrhova odvijaca. Ovaj alat koji gledam ima Ph velicine 00, 0 i 1, sto mi se cini malim, mada po slici ne mogu bas najbolje da ocenim velicinu, a nigde ne mogu da nadjem Ph velicine u milimetrima. Na Wikipedia-i pise da je standardna velicina PC srafova Ph2. Znam da ce i Ph1 moci da radi s njim, ali da li je mozda bolje da pojurim alat koji vec ima Ph2 odvijace? Nekako mi se cini da bi s njima bilo mnogo komotnije raditi. Ili se ipak tripujem s velicinama s obzirom da sam procitao negde da Ph1 moze da odvija i zavija srafove do velicine Ph4?

Edit:
Sto vise gledam i racunam to sam sve vise za kupovinu pojedinacnog alata jer ispadne i jeftinije i bolje i korisnije.
Skalpel - 200din
Motorcangle (duge i kratke) i secice ~ 1500din
Odvijaci (Ph0, 1 i 2 i jedan ravni) ~ 800din (pokrivaju sve srafove od laptopa do PC-a)
Pinceta ~ 200din
Vakum pumpica ~ 300din
Torbica ~ 500din

Prakticno za ~3500 dinara dobijam bas onaj alat koji mi treba (pored unimera i lemilice), a uz to je i sigurno kvalitetniji od ovog u kompletima?

Poslednja ispravka: toxic (25.11.2012 u 1:22)
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke