Prikaz jedne poruke
Stara 12.11.2017, 21:38   #1
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Pozdrav iz kosmopolitskog Smedereva

Nedavno mi je rađen sajt za komercijalnu primenu na Joomla! platformi (za WordPress se još nije čulo u ovoj selendri izgleda), na *.co.rs domenu, Orion host, keywords su povezane na Google search i analitika puštena pa računam da pitam par stvari koje me interesuju a u koje se razumem kao Marica u krivaka.

Prvo, koliko je vremena potrebno da Google Search izbacuje pretragu, odnosno da nalazi hitove i da se odradi indeksiranje sadržaja? Prošlo je maltene već mesec dana i ništa. Vidim da je todos svojevremeno u jednom drugom threadu spominjao nekih 40ak dana, pa me zanima da li se još uvek barata tim vremenskim okvirom ili je došlo do nekih izmena?

Drugo, da li se indeksiranje vrši samo na osnovu zadatih ključnih reči ili se radi indeks celog sadržaja sajta? Hoću reći, ako je dat pojam tipa X1 kao keyword za Google search a na sajtu se nalazi i Y2, da li će i ovaj potonji takođe biti indeksiran i prikazivan kao hit prilikom search-a ?

Treće, primetio sam da se otvaranje sajta uglavnom vuče kao gladna godina, iako se drugi sajtovi kod istog provajdera otvaraju normalnom brzinom. Ovde se ne radi o nekom grafički/multimedijalno obimnom sadržaju koji bi pojeo bandwidth. Povremeno se desi da se otvori trenutno maltene, ali to uglavnom nije slučaj, što mi nikako ne ide u prilog - potencijalni vieweri će se samo smoriti i otići, misleći da je pao server ili da je reč o broken linkovima.

Naposletku, kada se radi SEO? Čuo sam da se spominje period od nekih 6 meseci. Da li se time poboljšava vidljivost preko Google searcha i na osnovu kojih kriterijuma se SEO implementira? Postoji li neka forica da se bude u top nekoliko strana pretrage?

To je to što se mojih pitanja u ovom trenutku tiče. Hvala unapred, nadam se da nisam previše smorio kilometarskim postom.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke