Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2013, 17:35   #1107
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Hvala ti na pojašnjenju , ali se još uvijek u potpunosti ne slažem sa tobom. Znači u njena vjerska uvjerenja spada spaljivanje živih (ni krivih ni dužnih) ljudi (za svog boga vatre) i rađanje sjenovitog čudovišta poslatog da ubije Renlyja. Hmm, da zaista nije zlobna i nemilosrdna, uopšte.

E sad ako ovo sve nije tako u knjizi ša ću ja tu, ja se vodim po seriji, sad zasad sam pročitala samo prvu knjigu.
Pa o tome ti i pricam - i sada smo svedoci u stvarnosti sta sve ljudi rade iz verskih uverenja a ne zato sto su duboko u dusi zlobni i pokvareni. Koliko verskih fanatika ima - nebitno je koja je vera u pitanju medju nama.

Pogledaj samo one ljude zive bombe koji se raznesu u gomili ljudi samo zato sto ovi imaju drugacija uverenja - oni to ne cine zato sto su pokvareni i zli (dobar deo njih) vec zato sto su verski zatucani i veruju u ovom slucaju u Alaha i posle smrti u vecni zivot u Ahiretu.

Da, mislim da Melisandra iako spaljuje ljude nije zla i pokvarena vec sve sto radi radi iz vere u R'hllora jer iskreno veruje da ih samo on moze spasiti od svega sto dolazi sa zimom! A to sto su je ovde prikazali drugacije izmenivsi neke scene (onaj klinc sa Stanisom nije bio nigde ni naznacen ali eto ovde su morali to da izmene sto baca sasvim novo svetlo na njen lik) niti se ikada onako obratila Davosu uz pominjanje njegovog sina na onaj nacin.

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
E sad ne mogu baš da se stavim na njeno mjesto jer sam još previše mlada da bih imala djece ili majčinske instinkte, ali mogu da kažem da ona ne razmišlja baš prije nego nešto učini, nego prvo skoči pa onda kaže "Hop"! Recimo mislim da bi bilo pametnije da su zadržali Jamie-a kao zatvorenika i pokušali da dogovore razmjenu (možda preko Belisha? ) nego da ga samo pusti da se vrati Lannisterima, bez ikakve sigurnosti da će dobiti svoje kćeri nazad.
Sto bi rekao Djole Balasevic - "To ne bira pamet nego srce"! Ali shvatices to kad budes imala decu (molim te nemoj pogresno da me shvatis u prethodnoj recenici). Ona i dalje veruje u pravednost i iako zna ko je Jamey ona veruje ipak da ce on da bude taj koji ce da ucini pravu stvar i izdejstvuje vracanje devojcica.

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Spoiler za veliki spoiler za Robba:
A Robb će na*ebati zbog ljubavi i zbog toga što je previše vjerovao ljudima oko sebe. Nije trebao kršiti obećanje dato Freyu (da će uzeti njegovu kćerku za ženu) (ma zapravo se nije trebao sa njim ni petljati) a ako ga je već i prekršio nije se trebao nastaviti sa njim dogovarati. Zbog toga će poginuti i on i Catelyn. Ovo me je neka budala ispoilerisala pa sam onda morala da odem i pročitam sve.

Ali uglavnom, zato sam i rekla da Robb nema šanse da dobije krunu, niti je ikad imao, previše je nagao, trvdoglav (na majku ) a u isto vrijeme previše vjeruje ljudima (ovo je na oca ).

Tako da nije da ja njega branim niti da mislim da je u svemu u pravu, samo mislim da bi bolje bilo da nisu puštali Džejmija.
Najbolje bi mozda bilo da je Ned pustio da stvari idu svojim tokom i da nije hteo po svaku cenu da ispravi krivu Drinu, ali jednostavno neki ljudi ne mogu mirno da gledaju nepravdu a da ne probaju da tu nesto promene, ne misledci pritom na konsekvence i ne razmisljaju dugorocno vec jednostavno rade ono sto osecaju da je ispravno...
Drugim recima -"Do svega ovog ne bi doslo da je Pera na vreme otisao u policiju", ali kad vec nije...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke