tema: [Monitor] Philips E-line 278E8Q
Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2017, 15:18   #12
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post bočna W-LED pozadinska osvetljenost - 1.000-ta poruka :)

Ako si ga kupio na daljinu, onda ga možeš vratiti nazad, znaš i sam kako ide (do 14 dana od dana isporuke). Ne navodiš nikakav razlog zato što nije potreban mada
možeš reći usputno da monitor ima loše pozadinsko LED osvetljenje.

Dalje, bio sam jasan po pitanju probijanja LED poz. osvetljenja – tačno je da su VA monitori puno manje pogođeni, ali to ne važi baš i za zakrivljene. Da se citiram:
Citat:
Takođe zakrivljenost ekrana dodatno negativno to pojačava. On se javlja kad LED pozadinsko osvetljenje nije* dobro spojeno sa panelom. Može nastati u proizvodnji,
ali i posle u logistici prilikom nepravilnog/nemarnog rukovanja sa monitorom (i TV-om).
Otkucao sam da moj ima zaista jedino problematičan oblak u donjem levom uglu, ali kad oborim osvetljenost i posle stavljanja LED sijalice iza, to je zaista minimalno.
Prešao sam Hard Reset EE koji je zaista mračni FPS (plus još L4D2 i Shadow Warrior) i nije mi smetalo. Ako je neko osetljiv na to kao i IPS glow, onda sam to ja. Zaista
imam nizak prag tolerancije na to.

Taj Dell U2412M nema problema zato što je tada još postojala kakva-takva kontrola, a i dobio si na lutriji. Nažalost, to je problem sa LED-om – uvek lutrija .

Iz nekog razloga sam bio potpuno zaboravio da iskopiram deo o horizontalnim uglovima gledanja, pa ću sada ostaviti. Uopšte mi nije jasno kako sam to zaboravio iskopirati
i da nisam primetio prilikom proveravanja teksta…
-------

Što se tiče horizontalnih uglova gledanja AMVA+ i IPS-oliki su generalno izjednačeni, dok su SVA izjednačeni ili zaostaju za trećinu u zavisnosti od tipa SVA panela. Kod
ovog modela, ona je nekih 30 stepeni i posle toga dolazi do blagog gubitka osvetljenja i samo malog gubitka kontrasta i zasićenja boja, ali pošto je proširena sRGB pokri-
venost boja bonus za VA panel, onda je to praktički negirano. Nema nikakve promena boja (colour shift) ni kada gledate iz najekstremnijeg ugla.

Imajte na umu da bez obzira na odlične uglove gledanja, ovo već ponavljam po ko zna koji put, VA paneli „pate“ od horizontalne promene game makar bila i minimalna.
Ako se ne bavite profesionalno sa bojama, onda skoro i nema razloga da razmišljate/brinete o ovome.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke