tema: [Kućište] MS Black Widow
Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2016, 0:35   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom MS Black Widow

U skorije vreme vrlo izvikano kućište pa rekoh da uzmem i ja jedno jer mi je stari LC power bio vrlo skučen, plus u poluraspadu. Pa da bacim i svoje utiske. Zaboravio sam da slikam sve što je trebalo, možda dodam kasnije, mada slika na netu ima baš puno a više želim da podelim svoj utisak o ovom vrlo popularnom modelu.

Prvi utisci:

Kućište je veće i teže nego što sam navikao i na prvu mi se baš sviđa. Evo čisto poređenja radi pored mog starog LC-a.




Kućište je napravljeno od solidno debelog lima, matirano je i deluje čvrsto. Kada skinem strane one su teške i imaju onaj damping materijal. Strane inače lepo ležu na svoje mesto, obe su potpuno iste, koriste šrafove koji se mogu odviti rukom i imaju hvat za prste pozadi da se lako uklone. Sa gornje strane imamo izbor 2 plastična panela sa dampingom ili magnetna mrežica. Jedan od panela sa dampingom ima malo loše izliven jedan ugao ali ništa strašno. Prednja vrata deluju dovoljno čvrsto i kvalitetno, zatvaraju se pomoću magneta i lepo ležu na meke pad-ove, sve fino i lepo i ja sam srećan za sada.

Unutra deluje vrlo prostrano i evo kako izgleda poluprazno sa mojim komponentama.



Prostora za uređenje kablova ima baš puno i korisne rupe su svuda, one su lepo obrađene, oble, nemaju oštrih ivica i sl. Zaboravio sam da slikam drugu stranu na kojoj se vide napajanje i 2 HDD-a što je ujedno i maksimum, montiraju se bez šrafova na plastične nosače i to je cool. Ima i mesta za čak 3 SSD-a. Uz kućište stiže puno dodatnih šrafova, vezica za kablove i gumeni zatvarači koje možete postaviti u nekorišćene portove front panela, vrlo lep detalj. I dalje sam srećan.



Utisci u radu

Kada se sve pokrene, jedna stvar je jasna venitlatori ne smeju biti na off inače se sve pregreva. Već na nižoj brzini stvari su OK a ventilatori skoro bešumni. Veća brzina je baš bučna a možda obori temperature ~2 C grafičkoj i CPU u full loadu npr. Međutim kako god da okrenem grafika mi se u Full Loadu greje 2-3 stepena više nego što je to bio slučaj u malom i vrlo skučenom LC-u ali sa otvorenom stranom. Hardovi su isto oko 3-5 C topliji. Hitachi koji je pre radio na ~41C sada ima 45-46C i time nisam zadovoljan. Nekako mi se ne sviđa kako su nabili hdd rack dole u ovu crnu kutiju zajedno sa napajanjem. Ona ima otvor od strane ventilatora i tu ulazi vazduha, ali je u pravcu racka samo polovina donjeg ventilatora. Nekako mi je to bezveze rešeno i baš nisam zadovoljan što u ovolikom kućištu sa 3 venta (+2 potencijalna) prostor za hardove je toliko mali, mesta ima za dva komada koliko ja i koristim i vrlo su blizu jedan iznad drugog, 1-1.5 cm. Uglavnom topliji su nego u LC-u gde su samo stajali u onom klasičnom front racku sa više lufta sa svih strana, i jednim praznim mestom između sebe.

Tišina

Kućište jeste malo tiše od proseka ali realno ništa posebno. Njegovi ventovi su tihi i nečujni na low, komponente se u idle ne čuju ali se npr. i dalje čuje kako radi hard, to očigledno prolazi sve dampinge. Kada se potera u load, čuju se komponente normalno a ventilatori kućišta na High brzini su isto solidno čujni.

Zaključak

Plus

Generalno dobra izrada i solidan utisak. Puno prostora za komponente, kablove i njihovo sprovođenje. 3 mesta za SSD. 3 tiha venta kada rade na low (koji nije preterano lošoji po performansama od high) i mesta da se na isti kontrolni prekidač dodaju još 2. Bogat front panel (2x USB 3.0, 2 x USB 2.0, čitač kartica, mic i slušalice), gumice za zatvaranje nekorišćenih portova.

Minus

Samo 2 mesta za HDD, skučeno je kada se koriste oba i visoke su im temperature. Voleo bih da imam neku opciju da ih stavim direkt ispred ventova i da malo dišu ali ne može. Moglo je to biti bolje rešeno. Takođe, uprkos velikom prostoru i tri 12-ice, CPU i GPU imaju blago više temperature nego u mnogo skučenijem kućištu bez ventova kome je bila skinuta jedna strana. Možda to i nije minus jer ljudi obično ne drže otvorena kućišta ali meni je malo bezveze što ne mogu da održim isti taj nivo.

Finalni utisak - Dakle sasvim pristojno kućište za ovaj novac. Dobra izrada i veliki prostor ali ne baš najbolje iskorišćen po svim pitanjima. Zadovoljan jesam i ne žalim datih para, ali za razliku od većine ja baš i nisam oduševljen zbog navedenih mana.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Dare01 (7.8.2016), shrafko (27.3.2017), ukimafija (7.10.2016)