Prikaz jedne poruke
Stara 17.12.2009, 19:24   #1
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Arrow Windows 7 fore & fazoni

Pošto su postojeće teme o Win 7 postale malo pretrpane svakodnevnim problemima sa kojima se korisnici sreću, rešili smo da otvorimo novu u kojoj ćemo se baviti raznim sitnicama koje poboljšavaju i olakšavaju njegovo korišćenje. Dakle, svi sitni tvikovi, podešavanja servisa i globalnih polisa, kao i korisničkih prava. Takođe, prijavite i neke bagove na koje ste naišli i ostale propuste, samo nemojte da se to pretvori u priče slične onima na već postojećim temama. Znači, ne "bagovi" uzrokovani neznanjem korisnika/ lošom instalacijom /drajverima i lošim krekovima.

Evo za početak, ja ću navesti bag koji sam primetio na svom sistemu: CMS 3D koji omogućava stereo zvuk preko svih kanala ne surround sistemima kod Creative zvučnih kartica kao i pravi surround zvuk u igrama i filmovima, ne radi kada se sistem probudi iz hibernacije. Zvučna je Audigy SE na W7 x64.
Trenutno jedino rešenje je restart sistema nakon čega sve radi normalno.

Takođe, gedžeti kojima je čekirana opcija "always on top" ne ostaju "on top" kada se klikne na "show desktop" i kada se aktivni prozori ponovo vrate klikom na istu opciju odmah nakon toga.
Rešenje koje sam ja pronašao je da se dečekira i ponovo čekira opcija "always on top" na gedžetu koji pravi problem.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke