Prikaz jedne poruke
Stara 28.7.2021, 15:27   #305
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Mozes da budes ne znam ni ja koliki fan necega to ti ne daje neku specijalnu moc i kredibilitet da budes objektivan.

Ne znam kako bih onda sebe nazvao koji imam instalirana oba prva dela i redovno ih igram, dok radim cesto pustim soundtrack da slusam da me inspirise i slicno. Jel treba ja da stavim neki bedz i da se kurcim kako sam ja neko i nesto pa da onda napisem neku kritiku kako bi je uvazili i vise cenili, jer sam eto neko i nesto?!

U sustini MP3 moze da bude i dobra puicacina, dobra igra, nazovite je kako god ali ona je stilski, poetski i duhovno skrenula u neki drugi kolosek. MP3 je prosto imitacija, falsh, to je kao kada bi neki mladi umetnik pokusao da uradi portret Monalize ponovo. Pa ne moze, nije to to, jednostavno je tako. Ja makar gledam na to tako.

Ne kapiram sta su pokusali da postignu sa tim premestanjem radnje u Brazil?! Pa to im je bio prvi fejl. Nisu bili kadri da urade dobru noar pricu u Nju Jorku, vec su time samo zeleli da postignu originalnost. Jos ga osisali na celavo, pretvorili u alkosa... Pa kada nije postao alkos posle gubitka zene i deteta u prvom delu, pa je i u drugom takodje odoleo tom poroku i sad odjednom u trecem postaje notorni alkoholicar koji se osisa na celavo, pusti hipstersku bradu, nabije Rejbanke i idemo rokanje... klasicni sminker. Sa sve luckastim i stilizovanim karakterima iz GTA univerzuma, prozeto glupim katscenama i onim epilepticnim efektom da ti se smuci. Bravo za RS uspeli su da udare njihov prepoznatljivi pecat, koji je totalna suprotnost onom Remedijevom, mracnom, melanholicnom, misticnom noar detektivskom stilu kojem odisu skoro sve njihove igre.
Druže došlo mi je da se ycepem od ovog posta. MP3 je objektivno dobra igra i to je ono što sam ja hteo da kažem kada sam rekao da sam i fan prve dve igre. Subjektivni doživljaj je skroz druga stvar.
Ubio si u pojam sa ovim postom u pojam svojom subjektivnošću. Da si bar probao da budeš objektivan pa da me isprozivaš nego si udario na to šta se tebi sviđa a šta ne.

Isto tako i ja kunem Ubisoft što je uništio Tom Clancy igre. Ali bio bih debil da tvrdim da je Blacklist loša igra kada jednostavno to nije. Chaos Theoryiju se vraćam svako malo ali to ne znači da je Blacklist njesra, samo je drugačija igra, i to dobra igra, iako su priča i sve što je okružuje čisto smeće. Isto važi za MP3.

Gameplay je odličan i atmosfera Brazila je većim delom vrhunski dočarana iako se tebi kao fanboju Remedija sve to ne sviđa.

A ako ćemo već da se debilišemo onda da pljujemo malo i po Remedyju i detinjastom zapletu i raspletu prve dve igre. Vraški zabavan narativ i sjajna atmosfera ali ako sagledaš realno niđe veze s vezom. Da nije dobre atmosfere i Maxovih monologa sve skoro sve ostalo bi bilo ravno totalnom wannabe/amaterizmu. I to ti kažem kao fan prve dve igre prijatelju pozdrav
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Atwa013 (1.8.2021)