tema: BitLocker
Prikaz jedne poruke
Stara 18.9.2019, 13:52   #1
Plavi269
Novi član
 
Član od: 27.5.2010.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom BitLocker

Pozdrav,

Nisam uspeo da pronađem da je neko već negde pisao na ovu temu, specijalno za neke pojedinosti. A te neke pojedinosti koje mene interesuju su sledeće...

SSD recimo ima dve particije sistemsku C i podatke D. Uradim enkripciju samo C particije. Pri logovanju mi traži PIN i to je ok. A za D particiju dve solucije: bez enkripcije uopšte ili full, ali da namestim opciju auto unlock, tako da ne moram svaki put da kucam šifru za otključavanje dodatne particije. E sad, šta se dešava npr prilikom krađe diska...?

Kada se disk ubaci u drugi komp kao dodatni disk a ne boot, da li će tražiti PIN/šifru za pristup samo C particiji, a D će moći da pristupi bez problema (u slučaju da nije uključena enkripcija) ili će i tu zahtevati šifru (u slučaju da je uključena enkripcija, pa možda čak i da nije)?

Ako se zahteva kucanje različite šifre za D particiju u oba slučaja (što će reći da je enkripcija na nivou čitavog SSD-a) zašto bi onda uopšte bila ponuđena, pa shodno tome i korišćena, enkripcija na particiji koja nije sistemska?

Nadam se da sam bio dovoljno jasan...

Hvala unapred
Plavi269 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke