Prikaz jedne poruke
Stara 12.2.2015, 19:09   #7
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta da kupim... nisam zadovoljan kako mi rade igrice, pomoc?

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Gledaj da uzmes CM 212 EVO i kloknes malo taj Phenom, trebalo bi da moze do 3.8 GHz (neki primerci idu preko 4GHz). Na 3.0GHz ne moze da isprati R9 280, tako da ne dobijas ocekivani fps. Ako zelis da uzimas jaci AMD procesor, pogledaj FX 8320/8350, izbegavaj te nuklearke FX 9xxx (u igrama nisu mnogo jaci od FX 8350). Sto se tice NBA 2K15, trebalo bi da radi bez problema na takvoj masini (verovatno za max settings moras da kloknes 960t), dok AC Unity nema sanse da igras na veoma visokim podesavanjima uz Phenom x4 960t na 3.0GHz. Na tvom mestu bih prvo probao da kloknem CPU. Posto si planirao nesto u rangu FX 9590 (oko 28k + hladjenje), mozes za istu sumu da uradis upgrade na Haswell i5 (bolja opcija za gaming). Prodas tvoju plocu i taj Phenom, doplatis za i5 4460 + B85 plocu (oko 30k). Cak bi izaslo jeftinije nego da uzmes samo FX 9xxx + dobro hladjenje. Dakle, taj Phenom na difoltu ne moze da isprati R9 280 u nekim specificnim igrama (traze jak CPU).
Problem je sto ploca nije za klokovanje... tj, tako su mi rekli, kad sam bio nesto pisao ovde...
Ja bi ga klokovao, al jbg...
A sto se tice AC Unity-ja... smesna stvar je, da npr kad stavim sve na high, i kad stavim sve na low, isto radi...
Moj brat se igra, i kaze da ja tripujem, da ne secka... mada secka malo, realno... (pisem za medium i low)... i desava se da ukoci jednom na po 2-3sekunde. Ono skroz se zamrzne. To mene najvise nervira. Mada mi se to desava, samo kad pocnem da se igram. Posle jedno pola sata-sat... vise ne zakove tako.
Ovo sto si mi napisao je hladnjak za cpu, jel tako?

Ja sam mislio da za plocu dam 10 000din, (mislim da bi mogo da za te pare prodam sadasnju plocu sa procesorom, mozda hiljadu ili dve manje) ne bi vise od toga. Jer ima odlicnih ploca za te pare, sto se tice am3+, makar ono sto sam ja gledao...
Jedino sto mozda nisu dobre za klokovanje, posto nisam siguran koje su dobre za to, pretpostavljam da su one, sto imaju onaj drugaciji bios, ako sam dobro ukapirao...


Jel postoji varijanta da ne prelazim na intel?
Jel bas mnogo bolji od amd-a?
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke