Prikaz jedne poruke
Stara 27.10.2018, 14:51   #52
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Pillars of Eternity II: Deadfire

Nisam ocekivao da ce mi igra biti bolja od keca, ali ispade tako.

Nekako su me vise zainteresovali "bogovi" i sve sto se njih tice za razliku od prve igre. Presao sam i oba DLC-a, ovaj treci sto treba da izadje u novembru me mrzelo da cekam, a cujem da ce opet biti nesto vezano za tamnicu i borbe. Beast of Winter je odlican, Seeker Slayer Survivor onako, jesu borbe teze, ali ipak se radi samo o areni i makljanju.

Mislim da je PotD tezina jedina tezina na kojoj treba igrati igru (kao i kod prvog dela), u suprotnom nema potebe ni za kraftovanjem/koriscenjem skrolova, napitaka ni otrova na oruzju, a sto bi se uopste neki RPG i igrao tako.

Druzina mi je uglavnom bila ista, odnosno tri stalna clana s kojima sam putovao i u kecu (Eder, Aloth i Pallegina) i po potrebi sam menjao Xoti i Tekehu-a, oba lika su interesantna samo sto sam Xoti vise koristio kod tezih i duzih borbi zbog lecenja a Tekehu-a kada treba vise AoE stete da se napravi. Ostale sam samo regrutovao, ipak sam vezan za ekipu iz proslog dela.

Grafika i efekti su prelepi za jednu izometrijsku igru, napredak u ondosu na prosli i nista tu ne bih dirao, muzicka podloga poznata.
Ima dosta situacija gde od odluka zavisi da li cete imati odredjene borbe i tu mi je zao, iako sam doneo dobre i eticke odluke, sto nisam imao borbe protiv odredjenih mega neprijatelja, kao na primer:
Spoiler za spojler:
u podvodnom Engwithan nivou sam resio da poslusam Galawain-a pa se nisam borio protiv Kraken-a, dobro to mi nije zao jer sam se protiv istog borio u White March u prvom delu. Druga situacija je da sam oslobodio zmaja ispod Neketake, pa mi je pred kraj igre dosao u pomoc i sam je dokusurio Guardian-a of Ukaizo, tako da nisam imao tu borbu.

Za razliku od Adra i Alpine zmaja iz prvog dela, ovde su mi pali lakse, s jednim se nisam borio sto sam naveo u spojleru.
Najteza borba mi je bila protiv
Spoiler za najteza borba:
Manzagga i njegovih vampira u Splintered Reef-u kao i Fampyre Crypt. U redu je kad ima max 2 vampira plus pratnja, ali kada ih ima preko toga, bas je zeznuto. Iako sam bio Will otporan, ipak nisam bio 100% imun na neke napade, koliko god se spremio pred borbu.

Sto se tice kraja:
Spoiler za kraj:
Odlucio sam da kith rasama prepustim da sami probaju da napreduju i da se vode bez vestackih Engwithan bogova.


Od mene 9.2/10 i stvarno bih voleo da vidim i treci deo jednog dana. Ne znam koji bih region Eore da vidim, mozda White that Wends ili Old Vailia i Aedyr. Bilo bi lepo ako je neko jos presao da napise ovde utiske ili siri opis
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
zokocx (29.10.2018)